Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.12.2019

Piątek 13ego nie był pechowy dla giełdowych byków, DAX we Frankfurcie urósł o 0,46% na zauważalnie wyższym obrocie. Była to trzecia z rzędu sesja na zielono na indeksie. W całym mijającym tygodniu DAX podniósł się o 0,88% – głównie dzięki czwartkowej sesji, gdzie doszło do wybicia istotnego oporu. Rynek nadal żył porozumieniem z Chinami, a cła które miały zostać nałożone wczoraj nie wejdą w życie. Pozostaje tylko pytanie na ile ta informacja jest już w cenach?

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Volkswagen, która zyskała 2,07% a tymczasem spółka BAYER wzrosła o 1,73%. Najsłabiej wypadł Henkel spadając 3,67% natomiast MTU Aero Engines stracił 2,25%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 421 do 269, a 65 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Bardzo silny ruch na piątkowej sesji overnight doprowadził do testu miesięcznego oporu R1 13 440 pkt. i to jest w tej chwili punkt odniesienia. Nie powinna dziwić także dość znacznych rozmiarów korekta, podczas której DAX domknął lukę wzrostową. Cały tydzień kończy się mocną świecą wzrostową ale z cieniami po obu stronach. Bykom nie udało się postawić kropki nad “i” czyli zamknięcie nad poprzednim tygodniowym high 13 372 pkt.

dax m30

Dziś ten poziom o poranku także powinien odegrać rolę, ponieważ wyjście DAXa powyżej będzie oznaczać ponowną próbę testu szczytów w tym lokalnego R1 13 425 pkt. Natomiast zwrot w kierunku poniedziałkowych dołków to potencjalna szansa na niższe ceny w tym test nowego piwota tygodniowego, który przez kolejne 5 sesji będzie przy 13 220 pkt. Wiele wydarzy się po otwarciu USA, zniżki byłyby ciekawe w myśl zasady “kupuj plotki sprzedawaj fakty”…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here