Naga Markets



DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com.


Podsumowanie sesji 15.10.2019

Rynek giełdowy zyskał wczoraj 1,15% i po początkowym zawahaniu dalej kontynuował marsz na północ zbliżając się do tegorocznych maksimów z lipca br. Jeszcze trzy miesiące temu DAX był wyceniany ponad 12 600 pkt, dzisiaj po licznych perturbacjach cena zatoczyła koło. To podkreśla pro-wzrostowy charakter giełd. We wtorek poznaliśmy także odczyt wskaźnika sentymentu ZEW, który był lepszy od oczekiwań -22,7 pkt i stabilizuje się po fatalnym sierpniu. Tymczasem za oceanem, SP500 walczy z okrągłym poziomem 3 tyś punktów, jak na razie pierwsza runda dla niedźwiedzi.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Bayerische Motoren Werke która wzrosła o 2,65% a tymczasem Fresenius zyskał 2,56%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając aż 12,80% natomiast MTU Aero Engines straciła 2,58%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 428 do 231, a 92 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wczoraj w trakcie pisania komentarza DAX testował poranne wybicie, jak widać kupujący podchwycili szybko temat korekty i indeks nie był już niżej. Popołudniowe przyspieszenie wyprowadziło DAXa na nowe maksima w 2019 roku i przy akompaniamencie Amerykanów, w godzinę bykom udało się podnieść wycenę o ponad 120 pkt.

dax m30

Mimo tak dużego odejścia w górę, rynek pozostaje powyżej przyspieszonej linii trendu. Jak widać znajdują się ciągle inwestorzy do shortowania rynku, przez co mamy coraz do wyższe dołki. W sesji overnight dość mocno wspierał dzienny piwot 12 590 pkt, od góry także mamy już pierwsze reakcje podażowe od miesięcznego oporu 12 650 pkt i w tym obszarze rynek powinien się konsolidować. Dopiero wybicie może nadać dalszy kierunek. Tak jak już wspomniałem poziom 12 650 to tegoroczne maksima więc, poziom który widzą gracze na każdym interwale, o poranku został już zauważony.

Utrata dziennego piwota na dłużej, w sesji intraday może przynieść głębszą korektę, wsparcie S1 dopiero przy 12 500 pkt. Z kolei mocniejsze szarpnięcie w górę, siłą rozpędu powinno doprowadzić do 12 700 pkt.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLiga Traderów VIII – zaczynamy II fazę rozgrywek
Następny artykułSelvita debiutuje na GPW w Warszawie i silnie zyskuje
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here