Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 15.10.2018

Poniedziałkowa sesja była udana dla giełdowych byków, niemiecki DAX po trzech sesjach na minusie, zyskał 0,78%. Było to związane z niskim otwarciem, jednak mimo wszystko to kupujący wykazali inicjatywę i nie dopuścili do pogłębienia minimów. Z drugiej strony spadający wolumen oraz zmniejszająca się liczba otwartych pozycji sugerują słaby rynek W tym samym czasie SP500 zniżkował o 0,59%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Volkswagen, która zyskała 3,04% a tymczasem spółka BAYER wzrosła o 2,59%. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa tracąc 3,20% i atakując roczne minima, natomiast Continental stracił 1,25%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na giełdzie wynikiem 378 do 333.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Wczoraj niskie otwarcie ponownie zostało wykorzystane kontr-ariańsko i już około południa DAX zawitał w okolice dziennego piwota, od tamtej pory rozpoczął się mozolny marsz w górę. Dziś taka tendencja jest kontynuowana, na horyzoncie widać już 2-dniowe maksima… byki dość mądrze prowadzą to podejście. Jestem zdania, że zobaczymy dziś test poziomu 11 685, gdzie znajduje się także lokalny opór R1 oraz tygodniowy piwot. Punkt kierunkowy oddalony obecnie o ok 80 przy 11 555 będzie stanowił pierwsze silniejsze wsparcie.

DAX m15

Dopiero wyjście nad 11 700 punktów otworzy okazję na średnioterminowe longi z potencjalnym celem nawet 200 pkt.

Zobacz też: DAX Analiza wolumenowa

Spoglądając na wykresy indeksów giełdowych w ostatnim miesiącu, widać jak solidarnie tracą. Największy cios otrzymał brytyjski FTSE, który traci już niespełna 8 procent, z wysokiego konia “spadł” też NIKKEI. Co ciekawe niemiecki DAX wykazuje się relatywną siłą, szczególnie na tle swojego sąsiada CAC a także Wall Street. Polski WIG okazuje się tracić w tej stawce najmniej bo “tylko” 2 procent.

siła indeksów

Dziś o godzinie 11:00 zostanie opublikowany wskaźnik nastrojów instytutu ekonomicznego ZEW z Niemiec.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSpółki technologiczne ciągną Wall Street w dół
Następny artykułCD Projekt z kolejną umową na Cyberpunka. Akcje wracają nad ważne poziomy
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here