Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.09.2019

Ostatnia piątkowa sesja 13go września nie była pechowa dla inwestorów liczących na wzrosty. DAX urósł o kolejne 0,47% i była to ósma z rzędu sesja wzrostowa – to jedna z najdłuższych sekwencji dla byków a we wrześniu jak dotąd tylko jeden dzień był pod kreską. DAX wychodzi na nowe maksima trendu i ociera się o 12 500pkt, podobnie indeks SP500 który powrócił już do notowań z przed twittu Trumpa – rynek czeka zatem na kolejny impuls.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Covestro, która zyskała 4,13% a tymczasem spółka HeidelbergCement wzrosła o 3,26%. Najsłabiej wypadł RWE spadając 1,73% natomiast SAP stracił 1,34%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 409 do 275, a 74 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

W piątek indeks kontynuował tendencję wzrostową z całego tygodnia, brak siły ze strony sprzedających spowodował stabilny wzrostu do lokalnego oporu R1. Mocne zakończenie tygodnia i mamy trzecią z rzędu białą świecę – do tegorocznego szczytu brakuje niewiele ponad 200 pkt. Tymczasem spokój na rynkach na początku tygodnia zakłóciły ataki na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej. Wraz z szybującą ceną ropy spadają indeksy na globalnych rynkach.

DAX po luce otwarcia i początkowym spadku broni czwartkowych minimów i wraca w rejon otwarcia – równowagi. Po otwarciu rynku kasowego gracze mogą mieć pewien problem z ustaleniem dalszego kierunku cen. Z jednej strony negatywne informacje zostały już przetrawione i luka czeka na wypełnienie a z drugiej strony poziom otwarcia jest jak na razie broniony.

dax m30

Gdyby udało się wyjść powyżej 12 400 pkt DAX może kontynuować zwyżkę do piwota dziennego na 12 450, byłby to także test wyłamanej dziś w nocy linii trendu wzrostowego. Z drugiej strony spadek poniżej 12 375 czyli tygodniowego piwota może okazać się zaproszeniem do ponownego przetestowania dzisiejszego denka. Ważny poziom wsparcia S3 przy 12 310 pkt. Należy pamiętać także że indeks znajduje się w rejonie miesięcznego oporu R1 a niskie otwarcie może przeobrazić się w lukę startu i zapoczątkować korektę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here