Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 15.08.2017

Wtorkowa sesja u naszych zachodnich sąsiadów przyniosła utrzymanie wzrostów zdobytych w poniedziałek. Po wyższym otwarciu, rynek próbował kontynuacji wzrostów, jednak napotkał opór w okolicy 12 200 punktów. Notowania daxa wspierane są m. in. dzięki słabej postawie pary EURUSD.

Te artykuły również Cię zainteresują
O godzinie 8:00 otrzymaliśmy wstępny odczyt PKB za 2Q. Gospodarka Niemiec nadal rośnie. W drugim kwartale 2017 r. Produkt krajowy brutto (PKB) wzrósł o 0,6% w stosunku do poprzedniego kwartału po korekcie cen, zmian sezonowych i kalendarzowych. Analitycy spodziewali się wzrostu o 0,7% po rewizji za 1Q z 0,6 do 0,7%. PKB rośnie nieprzerwanie od czterech kwartałów, duży wpływ ma tutaj popyt wewnętrzny.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Rynki rozwinięte kontynuują odbicie, SP500 rośnie 3cią sesję z rzędu, podobna sytuacja miała miejsce 17-19 maja, kiedy po jednodniowym mocnym spadku, indeksy amerykańskie wyszły na nowe historyczne szczyty.

Na ostatniej sesji bardzo dobrze poradziły sobie papiery Lufthansa wzrost o ponad 4% oraz RWE +2%. Słabo wypadły firmy Henkel, Prosieben.

DAX Longterm

Notowania oddaliły się od wsparcia na 12 110 punktów i wygląda na to, że kierują się do poziomu 12 337, pod drodze jednak czeka nas silna zapora podażowa w okolicy miesięcznego pivota MP – 12777. Dodatkowo linia trendu spadkowego poprowadzona po wierzchołkach z czerwca i lipca.

DAX Intraday

Notowania intraday od razu zareagowały na punkt kierunkowy zlokalizowany przy 12 191. Dynamiczny ruch sugeruje dotarcie do R3 gdzie znajduje się również szczyt z 7 sierpnia. Należy zwrócić uwagę na wąski zakres poziomów pivot – ostatni punkt docelowy znajduje się w odległości mniejszej niż 10 dniowy ADR.

Dziś brak istotnych danych makroekonomicznych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here