Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 15.07.2019

DAX zyskał na początku tygodnia 0,52% to pierwsza sesja na plusie po serii sześciu nieudanych, jednak do życzenia może pozostawiać wolumen, który nie wzrósł znacząco. Również brak istotnych danych podczas poniedziałkowej sesji nie zachęcał do rozstrzygnięć, mimo to byki zapunktowały wychodząc powyżej 12 400 punktów. Tymczasem za oceanem także stabilnie, inwestorzy czekają na wyniki spółek, dziś handel powinien się rozruszać. Niskie oczekiwania sprawiają, że może być łatwiej je poprawić a tylko taki scenariusz może spowodować dalsze wzrosty.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 3,64% a tymczasem spółka Covestro wzrosła o 2,96%. Najsłabiej wypadł Deutsche Telekom spadając 1,22% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 0,60%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 380 do 304, a 79 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Tygodniowy piwot okazał się wczoraj silnym miejscem oporu, rynek nie dotarł do najdalej wysuniętego oporu 12 460 pkt tam gdzie liczyłem, co nie oznacza że dziś tam nie dotrze. Poniedziałkowa sesja z pewnością była ciekawa, dużo zwrotów akcji, trochę zamieszania, jednak to byki punktują i wygląda na to że DAX odnajduje solidne wsparcie tuż powyżej 12 300 pkt. Konsekwencją sesji jest także przerwanie linii trendu spadkowego pociągniętej od 5 lipca.

dax m30

Dziś notowania startują w okolicy wczorajszego zamknięcia, kupujący mobilizują się wokół punktu kierunkowego przy 12 380 pkt, co stwarza okazję do ataku na opór R1 12 460/70 pkt. Bykom jednak nie będzie łatwo, spodziewam się głębokich korekt spadkowych. Dla dalszych wzrostów konieczne będzie zamknięcie dnia powyżej 12 406 pkt. Gdyby jednak dzienny piwot został przebity to dość szybko możemy znaleźć się 50-60 pkt niżej. O godzinie 11:00 czeka nas jeszcze publikacja danych sentymentu ZEW z Niemiec.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 15 – 19 lipca 2019
Następny artykułNowy pogromca Ethereum … i nie jest nim EOS ani TRON
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here