Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 15.06.2017

W czwartek inwestorzy trawili środową decyzję Rezerwy Federalnej ws. stóp procentowych. FOMC podniósł docelowy przedział dla stopy funduszy federalnych do 1,00-1,25%. W komunikacie napisano, że warunki gospodarcze uzasadniają stopniowe podwyżki stóp procentowych. To już druga podwyżka w tym roku. Ponadto ustalano redukcję bilansu dla papierów skarbowych na poziomie 6 mld USD miesięcznie, a limit ten ma być zwiększany co trzy miesiące o 6 mld USD na przestrzeni 12 miesięcy, aż do 30 mld USD miesięcznie. Dla MBS ustalono na poziomie 4 mld USD i również ma być zwiększany co kwartał, aż dojdzie do poziomu 20 mld USD. Redukcja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, o ile gospodarka USA będzie rozwijać się zgodnie z prognozami FOMC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei w czwartek odbyło się posiedzenie Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) oraz Banku Anglii (BoE). W obu przypadkach parametry polityki pieniężnej nie zostały zmienione. SNB utrzymał stopę procentową na rekordowo niskim poziomie, minus 0,75%. Stopa BoE została utrzymana na poziomie 0,25%.

Zarezerwuj KsiążkęW czwartek indeks Nikkei stracił 0,26%. Indeks DAX zniżkował 0,89%, S&P 500 zakończył dzień z wynikiem -0,22%, a technologiczny NASDAQ Composite -0,47%. Niemiecki indeks ustanowił nowy rekord w środę na poziomie 12921 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie i wczoraj obserwowaliśmy silną korektą w stronę wsparcia znajdującego się w okolicach 12600 pkt. Przełamanie tego poziomu otworzy drogę do 12400 pkt. Z kolei wyjście ponad poziom oporu 12800 pkt. może sprowokować ruch w stronę nowych historycznego poziomu.

DAX Intraday

Po otwarciu rynku terminowego indeks przebił poziom pivot point w okolicach 12715 pkt., co otwiera drogę w stronę poziomu 12800 pkt. Z kolei zejście poniżej pivot point może spowodować ruch w stronę wsparcia S1 w pobliżu 12600 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak istotnych danych

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here