Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 15.05.2019

Niemiecki parkiet podczas środowej sesji zyskał 0,90% i podtrzymał wzrostową passę, choć przebieg notowań był dwukierunkowy. Informacją dnia było odłożenie w czasie o 6 msc decyzji ws. nałożenia ceł na samochodu importowane z Europy. Trump chce w ten sposób uniknąć poszerzenia wojny handlowej o Europę. W odpowiedzi zyskiwał sektor motoryzacyjny w EU – o tym poniżej. Tymczasem wstępne dane PKB z Niemiec, nieco zepchnięte na dalszy plan były zgodne z oczekiwaniami 0,4% lecz wyższe niż poprzednio gdzie nie odnotowano wzrostu.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Bayerische Motoren Werke, która zyskała 3,12% a tymczasem spółka Daimler wzrosła o 2,94%. Najsłabiej wypadł E.ON spadając aż 5,65% natomiast ThyssenKrupp stracił 4,95%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 405 do 285.

DAX Intraday

Rynek w środę zniżkował w pierwszej części sesji docierając do wsparcia S1 oraz pomarańczowej strefy i to było już zbyt wiele dla niedźwiedzi. Bowiem chwilę przed otwarciem USA doszło do gwałtownego umocnienia i DAX w godzinę wzrósł o ponad 200 punktów. Tak silny wzrost powoduje że DAX wraca “z dalekiej podróży”, świeca dzienna wygląda okazale.

dax m30

Ponownie w roli wsparcia występuje miesięczny poziom S1 i cena znowu jak magnes przyciągana do głównego piwota 11 120 pkt. Nie można jednak jednoznacznie potwierdzić sukcesu byków, do postawienia przysłowiowej kropki nad i potrzeba wyjścia ponad wspomniany poziom. A może to wydarzyć się już dziś bowiem sentyment nadal sprzyja wzrostom.

Dziś DAX zyskuje po godzinie 9:00 poruszając się w małym kanale zostawia za sobą punkt kierunkowy 11 025pkt. Dopóki cena utrzymywana jest powyżej cały czas prawdopodobieństwo uderzenia w opór jest wyższe, chodzi o strefę 12 170/190 pkt. Jeśli jednak zobaczymy presję na spadek, w grze mogą być dobowe minima oraz lokalny S1 – 11 930 pkt. Należy pamiętać, że wiele zależy tu od informacji napływających zza oceanu, które jak widać w ostatnich dniach mocno ruszają rynkiem.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPKO BP poprawia wyniki w I kw. Notowania nadal w rozbudowanej korekcie
Następny artykułBenefit Systems z 16,25 mln zł zysku netto. Akcje w górę o 4%
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here