Naga Markets
Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 15.04.2019

Niemiecki DAX zwyżkował w poniedziałek 0,17% przy zwyczajowo niższym wolumenie obrotu, co jednak daje czwartą sesję wzrostową z rzędu. Pozytywne nastroje przekładają się na dzisiejszą sesje, giełdy zarówno w Europie jak i w Azji zyskują. Tymczasem rząd Niemiec nie widzi potrzeby stymulowania wzrostu gospodarczego. “Niemiecka gospodarka znajduje się na wzburzonych wodach, ale wciąż jest na ścieżce wzrostu” – zapewnił rzecznik prasowy Angeli Merkel.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 3,13% a tymczasem spółka ThyssenKrupp wzrosła o 1,82%. Najsłabiej wypadł Covestro spadając 4,19%, natomiast Vonovia straciła 1,65%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 433 do 258.

DAX Intraday

Rynek przez całą poniedziałkową sesję poruszał się tuż pod ważnym oporem 12 050 co także stanowiło maksimum piątkowe. Zejście w okolicę punktu kierunkowego uruchomiło popyt, który nie skapitulował nawet przy widocznym osłabieniu na Wall Street. Dopiero w sesji overnight doszło do wybicia, które zostało potwierdzone po otwarciu rynku kasowego i poziom oporu zamienił się we wsparcie.

dax m30

Tymczasem silny 60-punktowy ruch w górę doprowadził o poranku do testowania kolejnego ważnego oporu, gdzie znajduje się zagęszczenie trzech horyzontalnych linii piwot (DR3, WR1, MR2) oraz górne ograniczenie kanału wzrostowego. Póki co nie warto walczyć jednak z momentum wzrostowym, dopiero gdy pojawią się oznaki wyczerpania można poszukiwać okazji do sprzedaży, w przeciwnym wypadku rynek może dalej zwyżkować. Najszybsze wsparcie ok 12 085 pkt, niżej punkt kierunkowy 12 036 oraz lokalne wsparcie S1 przy dolnym ograniczeniu kanału 12 015 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBrexit: Najlepszy sposób, żeby na nim zarobić to wcale nie funt
Następny artykułBinance usuwa bitcoin SV ze swojej platformy
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here