Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.04.2018

Piątkowa sesja na niemieckim parkiecie zakończyła się wzrostem o 0,22% a w całym tygodniu zysk z długich pozycji sięgnął 1,64% i był to już trzeci wzrostowy tydzień z rzędu. DAX przebił tym samym i przetestował od góry istotny poziom 12 300 punktów, taka wzrostowa sekwencja tygodni pojawia się pierwszy raz od października ubiegłego roku.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia SE, która zyskała 1,91% a Bayerische Motoren Werke zamknęła się nad kreską 1,56%. Najsłabiej wypadła spółka Deutsche Lufthansa spadając 1,86% oraz Pro Sieben, która straciła 1,55%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Mimo ryzyka geopolitycznego i weekendowych nalotów na Syrię rynki pozostają spokojne. Niemiecki DAX otworzył się z luką wzrostową, tuż przy miesięcznym oporze Pivot (MR1), który to był już atakowany w piątek, z mizernym skutkiem.

 

Przy naturalnym braku popytu, rynek osuwa się do punktu kierunkowego 12 460, jeśli kupujący nie zdołają się tu utrzymać zbyt długo, pierwsze lokalne wsparcie dopiero w okolicy 12 400 a więc piątkowych minimów. Alternatywnie podejście w okolicę 12 500 odczytywałbym jako okazję do sprzedaży przy EMA 200 z wykresu dziennego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here