Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.03.2020

Piątek 13go nie był tak pechowy dla inwestorów jak wcześniejsze sesje i DAX urósł 0,77%. Jednak jest to jak dotąd kropla w morzu po tragicznym bilansie ubiegłego tygodnia gdzie rynek obsunął się o 20%. Dane ekonomiczne i wyniki spółek schodzą na dalszy plan a całą sytuację starają się ratować banki centralne. Tak oto wczoraj Rezerwa Federalna obcięła stopę funduszy federalnych do zera, rozpoczynając kolejną turę QE.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 6,54% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 4,80%. Najsłabiej wypadł MTU Aero Engines spadając 3,69% natomiast Vonovia straciła 1,77%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 416 do 292, a 32 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capitalcom

DAX Intraday

W piątek gracze zdołali wyprowadzić silną kontrę i po powrocie nad dzienny piwot bykom udało się dotrzeć do oporu R1 a zarazem górnego ograniczenia kanału. Zbyt szybkie podbicie zostało wykorzystane do sprzedaży i upłynnienia akcji a DAX nie powrócił już do 9970 pkt mimo wyciągania giełdy na WallStreet. Dziś wszystkie złe dane z weekendu znajdują ujście na sesji, rynek otwiera się w zakresie piątkowych wahań wokół wsparcia S1 lecz szybko traci równowagę.

dax m30

Minima trendu stają się faktem a rynek znów zahacza o dolne ograniczenie spadkowego kanału. Po pewnych wahaniach spodziewam się odbicia i przynajmniej częściowej próby załatania luki. Nie bez znaczenia jest w tym miejscu także pozytywna formacja harmoniczna “butterfly” z punktem reakcji “D” przy 8500 pkt. W zasięgu jest to poziom otwarcia 9050 pkt. Punkt piwota dziennego i tygodniowego bardzo wysoko, należy jednak zwrócić uwagę iż są one wyliczane ze zmienności która nadal jest gigantyczna. Lokalnie niżej pozostaje punkt S2 8300 oraz okrągła bariera 8k pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here