Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 14.11.2019

Rynek zniżkował wczoraj 0,38% i tak jak pisałem ostatnio coraz trudniej formować nowe szczyty. DAX utrzymuje się jednak wciąż wysoko i zarówno niedźwiedzie jak i byki mają argumenty po swojej stronie. Dane PKB z Niemiec q/q były nieco lepsze 0,1% vs -0,1% co nie spotkało się z reakcją wzrostową na rynku. Co więcej dziś o poranku WallStreet tworzy nowe ATH podczas gdy DAX nawet po otwarciu rynku kasowego kwotowany jest niżej.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 0,95% a tymczasem spółka Vonovia wzrosła o 0,88%. Najsłabiej wypadł Daimler spadając aż 4,48% natomiast Merck stracił 3,28%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 394 do 276, a 86 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Kupujący dwoją się i troją aby utrzymać cenę powyżej tygodniowego piwota i okalającej go szerokiej strefy wsparcia, zbudowanej z majowego szczytu 2018 roku. Tymczasem DAX zbliża się już do średniej 200-godzinowej przy 13 150 pkt a więc ten rejon urasta do miana średnioterminowego piwota. W razie wybicia dołem będzie stanowił klasyczny opór natomiast dziś rynek uzyskuje tu wsparcie.

dax m30

Wyższe otwarcie zostało wykorzystane do sprzedaży a po domknięciu luki przy dziennym piwocie pojawia się reakcja popytowa. Tu upatrywałbym sygnałów dla pozycji długich. DAX powinien poruszać się dziś pomiędzy horyzontalnymi liniami piwota, najbliższy przy R1 ponownie 13 260 pkt. Rynek może mieć tendencję do gonienia za WallStreet. W tej chwili świeca tygodniowa to szpulka, co nie daje jasnych wskazówek. Brak istotnych danych makro.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here