TMS


Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 14.11.2018

Środowa sesja to spadek 0,52%; wynik ten jednak nie odzwierciedla tego co działo się podczas sesji. Początkowy spadek był wywołany słabym odczytem PKB w 3 kwartale, okazało się, że niemiecka gospodarka skurczyła się o 0,2% podczas gdy w 2Q wzrost wyniósł 0,5%. Następujące po godzinie 9:00 silne odreagowanie wywindowało DAXa niemal 250 punktów wyżej. Słabe nastroje na Wall Street dały się we znaki i pociągnęły notowania indeksu w dół z powrotem w rejon równowagi.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Merck, która zyskała 4,81% i wychodzi na roczne maksima a tymczasem spółka E.ON wzrosła o 3,39%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 4,86% natomiast Linde straciła 3,37%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących wynikiem 458 do 239. Obrót na kontrakcie oraz LOP rosną szóstą sesję z rzędu.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Wczorajsze zejście o poranku wykorzystałem kontr-ariańsko do kupna indeksu przy wsparciu, licząc na obronę poniedziałkowego dołka. Jak się później okazało rynek bardzo szybko przeszedł do testowania oporu, gdzie po raz kolejny spróbowałem wejść w rynek, tym razem część pozycji wyleciała na stop lossie.

dax m15

Dziś rynek otwiera się luką do góry, podobnie wzrostem reaguje SP500, który odrabia straty, DAX w dalszym ciągu jest tu relatywnie mocniejszy. Najbliższy opór to R1+ weekly pivot przy 11 530 pkt, wsparciem zaś będzie luka i punkt kierunkowy nieopodal 11 420 pkt. Gdyby rynek miał sięgnąć niżej to dość ważnym punktem wydaje się poziom 11 285 pkt.

Zobacz też: Poranny przegląd rynków

Według cotygodniowej ankiety przeprowadzonej przez Xetra, wśród inwestorów instytucjonalnych, odsetek byków spadł o 10% a niedźwiedzi wzrósł o 9%. Przekłada się to na 51% optymistów, 28% pesymistów i 21% inwestorów poza rynkiem. Przy spadku DAX o 230 punktów w ciągu tygodnia, nadal sentyment wśród graczy zarówno instytucjonalnych jak i indywidualnych jest pozytywny.

dax sentymentNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here