Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com.


Podsumowanie sesji 14.10.2019

Niemiecki DAX stracił na poniedziałkowej sesji zaledwie 0,20% co było wynikiem wysokiej bazy aniżeli mocnej podaży. Lekka korekta cały czas była pod kontrolą byków i w połowie dnia została wykupiona. Dodatkowo niską poniedziałkową zmienność potęgował dzień wolny w USA, gdzie amerykanie świętowali Dzień Kolumba. Tymczasem produkcja przemysłowa w Europie nieco zaskoczyła, dane m/m wypadły lepiej 0,4% vs. 0,3% prognoza, poprzednio było to -0,3%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Boerse, która zyskała 1,37% a tymczasem spółka Beiersdorf wzrosła o 1,06%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 1,44% , natomiast Infineon Technologies stracił 1,39%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 365 do 313, a 80 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Tak jak wspomniałem w poprzednim akapicie, lekka korekta została wczoraj wykupiona przy dziennym piwocie, rynek był wczoraj bardzo techniczny, gdyż tylko musnął poziom i natychmiast odbił. Dodatkowo wsparcie w rejonie okrągłych 12 400 pkt. Po godzinie 17.30 oraz sesja overnight bez wyrazu, DAX “tańczy” wokół 12 500 pkt. Natomiast dziś wystarczyła lekka aktywność popytu i mamy nowe maksima trendu intra. Z uwagi na wąskie linie horyzontalne piwot, będę posiłkował się wczorajszymi.

dax m30

Będzie to R1 12 630 pkt oraz najdalej wysunięty dziś R3 12 660 pkt. Ta strefa oporu jest ważna także dlatego że jest to pierwszy miesięczny opór czyli większy obóz niedźwiedzi.. Nie jest jednak jasne czy DAX skieruje się tam już dziś czy czeka nas korekta do dziennego piwota i dopiero ruch w górę. Aktualnie to wybicie o poranku jest korygowane i jeśli nie znajdą się chętni do kupna to giełda we Frankfurcie może zniżkować do 12 460 pkt czyli z fazy wczorajszego zamknięcia (co nie byłoby niczym dziwnym). W szerszej perspektywie spodziewam się przynajmniej chwilowego schłodzenia do 12 310-270 pkt, lecz w najbliższych godzinach nie ma na to wskazań. Po przekroczeniu wczorajszego low, zrobi się ciekawie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWyniki wyborów nie zaskoczyły inwestorów na GPW
Następny artykułInwestorzy będą realizować zyski na złotym
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here