Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 12.10.2018

Piątkowa sesja to także ujemny wynik na indeksie DAX, w całym poprzednim tygodniu stracił on rekordowe 4,86% kończąc przy minimach. Nie pomaga także Wall Street, na której nie widać odbicia, SP500 oddala się od 2800 punktów. Dane o inflacji m/m w Niemczech bez zaskoczenia 0,4% vs 0,4% prognozowane, nie pomogły także dobre odczyty produkcji przemysłowej w Europie, która urosła o 1% vs -0,7% poprzednio.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 5,20% a tymczasem Linde wzrosła o 2,53%. Najsłabiej wypadł Fresenius tracąc 2,21% a BAYER stracił 1,58%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na giełdzie wynikiem 386 do 326. DAX Volatility, który mierzy zmienność implikowaną opcji na DAX osiągnął nowe 6-miesięczne maksimum.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Piątkowe wysokie otwarcie okazało się pułapką na byki, nie udało się sforsować wówczas 11 680 punktów, czego konsekwencją było domknięcie luki. W nowym tygodniu nie ma już śladu po tym odreagowaniu a DAX znajduje się przy minimach całego ruchu spadkowego. 80 punktowa luka w dół na poniedziałkowej sesji kusi aby ją zamknąć, tam też znajduje się punkt kierunkowy a wraz z nim decyzja w którą stronę będzie poruszał się DAX.

DAX m15

Jego odrzucenie spowoduje, że będę szukał pozycji krótkich i spoglądał raczej na najbliższe wsparcie czyli okolice 11 415 punktów. Alternatywnie gdyby udało się pokonać dzienny piwot możemy zobaczyć ruch na piątkowe maksima gdzie zlokalizowany będzie przez najbliższe 5 dni – piwot tygodniowy.

Spoglądając na wyższy interwał widać, że linia trendu pociągnięta od lutego 2016 roku o której wspominałem we wrześniu została przebita na dobre. Dodatkowo DAX przełamał ważne tygodniowe wsparcie co utwierdza w przekonaniu, że w średnim terminie panuje tu trend spadkowy. Aby znaleźć jednak jakieś plusy warto zauważyć, że piątkowa sesja nie pogłębiła minimów a zewnętrzne zniesienie Fibonacciego 161,8% wydaje się stopować niedźwiedzi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here