Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 12.07.2019

Niemiecki rynek po raz kolejny notuje sesję spadkową i w piątek stracił 0,07%. Z drugiej strony na plus da byków należy zaliczyć brak kontynuacji tendencji spadkowej po słabym otwarciu. W całym tygodniu DAX obniżył się o niespełna 2% w głównej mierze za sprawą wtorkowej sesji. Po trzech tygodniach wzrostu indeks notuje pierwszy spadek, trudno jednak mówić o odwróceniu trendu, z drugiej strony martwić może słabość na tle WallStreet.. Opublikowany w piątek wskaźnik cen hurtowych spadł niespodziewanie do -0,5% m/m podczas gdy analitycy liczyli na wzrost 0,2%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Covestro, która zyskała 2,56% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 2,50%. Najsłabiej wypadł Fresenius spadając 2,29% natomiast Wirecard był pod kreską 1,30%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 330 do 322.

DAX Intraday

W piątek niedźwiedziom po raz kolejny udało się zepchnąć ceny poniżej punktu kierunkowego a następnie pogłębić minima intraday. Zamknięcie wypadło nisko, widać tym samym rozwarstwienie pomiędzy giełdą we Frankfurcie a WallStreet (gdzie zaczyna się sezon publikacji wyników). Dziś otwarcie w Europie wypada neutralnie ale kolejne godziny to wzrost i cena rusza mocniej do góry. Sprzedającym nie udało się zepchnąć ceny z powrotem poniżej punktu kierunkowego 12 340 pkt – tak jak to miało miejsce podczas ostatnich 3 sesji.

dax m30

To wywołało lawinę zleceń kupna także realizację stop lossów. Ponadto kurs DAX po raz pierwszy od wielu sesji wykracza poza największy zasięg wzrostowej korekty 70-80 pkt. Może to oznaczać iż na początku tygodnia pojawia się wybicie z klina spadkowego. DAX nie może już ignorować ruchu za oceanem. Z uwagi na niską zmienność kurs może dziś dotrzeć do najdalej wysuniętego oporu R3 12 460 pkt. Spodziewam się jednak wcześniej korekty wzrostu do 12 380 pkt. Warto także obserwować tygodniowy piwot który przez kolejne dni będzie zlokalizowany przy 12 400 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – Pary z euro, DAX oraz metale szlachetne 15.07.2019 [WIDEO]
Następny artykułKomentarz walutowy – Chińska stabilizacja
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here