Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 14.06.2018

DAX zyskał wczoraj imponujące 1,68%, głównie w reakcji na oświadczenie ECB, gołębi odbiór komunikatu istotnie podniósł notowania giełd. Ostatnia tak mocna zwyżka miała miejsce 5 kwietnia, wówczas giełdowe byki przesunęły indeks wyżej o 2,9%. Tymczasem DAX pokonał opór na 13 tyś punktów i w ekspresowym tempie znalazł się przy majowych szczytach. Sytuacja prezentuje się ciekawie także w kontekście tzw. dnia “trzech wiedźm”, już teraz większość graczy przeniosła się na serię wrześniową.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka E.ON, która zyskała 3,36% natomiast spółka RWE podrożała o 3,24%. Najsłabiej wypadł Commerzbank spadając 1,93% a spółka Covestro straciła 0,56%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Po raz kolejny miesięczny poziom piwot (12 800) okazał się nie do przejścia dla giełdowych ursusów, co więcej rajd jaki wystąpił po godzinie 14ej wydźwignął indeks ponad miesięczny opór MR1 (czerwona linia). Powinien on od teraz służyć za wsparcie, w dodatku w tym miejscu znajduje się też dzienny punkt kierunkowy DP, co potwierdza znaczenie tego rejonu.

Znaczny wzrost zmienności spowodował rozszerzenie linii piwotowych, także mimo neutralnego otwarcia, do pierwszego wsparcia potrzeba stu punktowego ruchu a do lokalnego oporu R1 niemal 150.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – potencjalny short na EURJPY
Następny artykułBank Kanady kwestionuje efektywność blockchain
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here