Naga MarketsDax to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 14.06.2016

Indeks DAX 30 stracił wczoraj ponad 1,4%. DAX podąża w ślad za innymi indeksami, które również wczoraj spadały. Nastroje na rynkach psują sondaże dotyczące referendum, które odbędzie się w przyszły czwartek w Wielkiej Brytanii, a dotyczyć będzie wyjścia Brytyjczyków z Unii Europejskiej. W ostatnich sondażach przybywa zwolenników opuszczenia UE.

DAX30AMbanner

Wczoraj niemiecki indeks dotarł do ważnego wsparcia w okolicach 9450 pkt. Dzisiaj może pojawić w tym miejscu korekta wzrostowa, co nie jest niczym nadzwyczajnym po tak mocnym ruchu. DAX przez cztery ostatnie sesje stracił ponad 700 pkt. Ponadto dzisiaj wieczorem odbędzie się konferencja po posiedzeniu FOMC, którą inwestorzy będą bacznie śledzić. W związku z tym handel w ciągu dnia może odbywać się na nieco zwolnionych obrotach.

[DAX30]Daily

DAX Intraday

Spójrzmy jak sytuacja wygląda intraday na wykresie M15. Od początku sesji indeks nieco zyskuje. Został przebity Pivot Point co może sugerować dalszy ruch w górę w okolice pierwszego dziennego oporu Daily R1 w okolicach 9625 pkt. Zanegowaniem tego scenariusza będzie zejście poniżej Pivot Point w pobliżu 9565 pkt.

[DAX30]M15

Najważniejsze dane dla DAX

 • 20:00 – Decyzja FOMC ws. stóp procentowych
 • 20:30 – Konferencja prasowa po posiedzeniu FOMC


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

4 KOMENTARZE

 1. Witam,
  Tak, jak zostało to napisane wcześniej będą to stałe analizy publikowane codziennie. Wszelkie uwagi mogące przyczynić się do poprawy prezentowanych analiz mile widziane.
  Pozdrawiam
  Bartosz Zawadzki

 2. witam,
  czy Pan Zawadzki będzie codziennie publikował swoje spostrzeżenia na temat Daxa, czy to tylko dzisiaj?
  pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here