Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 14.05.2019

DAX zniżkował na wtorkowej sesji o 0,97% czym wymazał część spadku z początku tygodnia, zatem nadal utrzymuje się podwyższona zmienność oraz relatywnie wysoki wolumen obrotu. Opublikowane dane nt. sentymentu ekonomicznego ZEW były istotnie niższe -3,1 wobec wysokiej prognozy 5 pkt. Również produkcja przemysłowa w Niemczech m/m nie zachwyciła, odczyt był jednak zgodny z prognozą -0,3%; warto dodać, że wystąpiła rewizja danych za poprzedni miesiąc w górę.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 3,74% a tymczasem spółka RWE wzrosła o 2,62%. Najsłabiej wypadł Merck spadając 3,70% natomiast ThyssenKrupp stracił 3,12%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 480 do 223.

DAX Intraday

Rynek podtrzymał wczoraj wzrost z pierwszej godziny handlu i ostatecznie dotarł do punktu kierunkowego nieco go nadbijając. Wiązało się to z poprawą na Wall Street, jednak nadal kluczowe indeksy znajdują się pod swoimi oporami czyli miesięcznym piwotem oraz średnią 200-godzinową (12 120 pkt). Dziś kilka minut po godzinie 9:00 rynek broni poziomu 12 tyś punktów, w bezpośredniej bliskości znajduje się także strefa oporu oraz lokalny poziom R1 12 057 pkt. Odejście od oporu powoduje schłodzenie nastrojów do dzisiejszego punktu kierunkowego 11 950 pkt.

dax m30

Dynamika spadku jest dość silna, można spoglądać zatem znowu w kierunku wczorajszego dołka. Gdyby jednak dzienny piwot został utrzymany to istnieje potencjał do wzrostu w rejon dobowych maksimów lub nawet wyżej w kierunku 12 100. Wsparcia to odpowiednio S1 11 870 pkt oraz S2 11 760 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułForex G10: Kurs dolara australijskiego i nowozelandzkiego wypada najsłabiej
Następny artykułCena ropy w obliczu irańskiej katastrofy
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here