Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 12.05.2017

Piątek na rynkach akcji kończy się w całkiem niezłych nastrojach mimo informacji zamieszczonej w dzienniku Der Spiegel jakoby EBC przygotowuje się do wygaszania programu QE. Owe odchodzenie od skupu aktywów miałoby nastąpić od początku 2018 roku, a kwota redukowana by była o 10-20 mld EUR miesięcznie. Na razie inwestorzy zdają się nie przejmować tymi plotkami i pozostają w dobrych nastrojach po francuskich wyborach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj odbyły się również wybory w Niemczech. Dokładnie wybory do parlamentu regionalnego Nadrenii Północnej-Westfalii. Wygrała partia Angeli Merkel CDU, co jest dobrą wróżbą przed ważniejszymi wyborami do Bundestagu. Kontynuacja rządów obecnej Kanclerz Niemiec Angeli Merkel jest pozytywną informacją dla rynków i gwarantuje zachowanie status quo.

Zarezerwuj KsiążkęIndeks DAX w ubiegłym tygodniu pozostawał pod ważnym poziomem oporu w okolicach 12800 pkt., czyli w pobliżu historycznych maksimów. Przełamanie tego poziomu będzie istotnym sygnałem do dalszego ruchu w górę. W piątek DAX zyskał 0,47%, za oceanem S&P 500 zakończył dzień delikatnie na minusie wynoszącym 0,15%. Dzisiaj rano japoński indeks Nikkei zamknął się praktycznie w tym samym miejscu, co sesje wcześniej, a różnica wynosiła -0,07%.

DAX Intraday

Po otwarciu rynku terminowego inwestorzy prezentują dosyć bycze nastawienie, co może być pokłosiem wygranej CDU w wyborach regionalnych. Indeks DAX przełamał poziom oporu R1 w okolicach 12800 pkt. oraz trwa próba przebicia R2 w pobliżu 12840 pkt. Gdyba ta sztuka się udała otworzy to drogę do R3 w okolicach 12890 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak istotnych informacji

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here