Naga Markets


Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 12.04.2019

DAX zyskał w piątek 0,54% i ponownie zbliżył się do 12 tyś punktów. Cały poprzedni tydzień, mimo że bilans był na zero, można uznać za udany, bowiem po wtorkowym spadku nie pozostało już śladu a świeca tygodniowa to okazały pinbar. W piątek europejska produkcja przemysłowa okazała się ujemna -0,2% ale lepsza niż prognozowano -0,5%. Za to w Chinach widać już odbicie w eksporcie, poprawa nastąpiła prawdopodobnie dzięki postępom w rozmowach handlowych.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka BASF, która zyskała 3,13% a tymczasem spółka Infineon Technologies wzrosła o 3,01%. Najsłabiej wypadł Merck spadając 2,08% , natomiast E.ON AG stracił 1,29%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 412 do 272. Rośnie zmienność, DAX Volatility osiągnął nowe 6-miesięczne minimum.

DAX Intraday

DAX porusza się w kanale wzrostowym, po osiągnięciu dołka tuż nad 11 900 pkt poszybował mocno do górny w rejon górnego ograniczenia kanału. Tym szybkim ruchem kupujący od razu przeszli do testowania maksimów trendu z 4. kwietnia br. Cena pozostała powyżej 12 tyś punktów już do końca sesji co cały czas świadczy o sezonowej sile byków.

dax m30

Dziś nadal większy potencjał po stronie długiej, najbliższy opór R1 wokół 12 100 pkt, natomiast punkt kierunkowy 12 004 pkt. Nieco niżej tygodniowy pivot, obydwa poziomy dość dobrze korespondują z siatką Fibonacciego. Gdyby sytuacja z piątku miała się powtórzyć, DAX nie powinien schodzić poniżej 61,8% czyli 11 970 pkt.

Tymczasem na wykresie profilu wolumenowego widać duże zainteresowanie graczy w górnej strefie piątkowego handlu, co w połączeniu z niższym obrotem oraz spadającym OBV może wyglądać dystrybucyjnie. Dość silne wsparcie 11 970 czyli POC poprzedniego tygodnia, wzrost intraday dopiero po wyjściu ponad 12 035 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzegląd GPW – Vistal Gdynia mocno w górę, traci Mercator Medical i Braster
Następny artykułCEO BitMEX: cena BTC może spaść do $2 000 i odbić do nawet $50 000
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here