Naga Markets


Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 14.03.2019

DAX zwyżkował co prawda o 0,13% to jednak wymowa całej sesji była mocno neutralna, zarówno jedna jak i druga strona rynkowa próbowały swoich szans – bezskutecznie. Indeks w przeddzień wygasania pochodnych zatrzymuje się w wąskim 100 punktowym zakresie wahań.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Adidas, która zyskała 3,32% a tymczasem spółka ThyssenKrupp wzrosła o 1,97%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając aż 8,74% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 6,04%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 381 do 305.

DAX Intraday

Na wykresie intra w dniu wczorajszym DAX utworzył przypominający kształtem romb, czyli formację kontynuacji trendu. Zatrzymanie to nastąpiło pod ważnym oporem 11 650 pkt czyli tygodniowym poziomem R1 – widocznym również i w dzisiejszej sesji. Wczorajsza reakcja podaży była dość gwałtowna na ok 80 pkt, dziś presja na spadek jest już mniejsza, jak dotąd 50 pkt., to oznacza że potrencjał spadku może się wyczerpywać. Cena zatrzymuje się przy punkcie kierunkowym – 11 600 pkt.

dax m30

Odbicie może doprowadzić do dobowych maksimów i wyżej w ramach wypełnienia zewnętrznej formacji harmonicznej przy 11 680. Spadek poniżej dziennego piwota będzie oznaczał kłopoty z kontynuacją podejścia i możemy zobaczyć szybki ruch do 11 550. Warto pamiętać o rozliczeniu serii marcowej kontraktu terminowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJSW: 312,1 mln zł zysku netto w IV kw. 2018 r. Kurs najniżej od 30 miesięcy
Następny artykułStrategia PSV: FDAX po rolowaniu – witamy na nowej serii kontraktów. Poziomy na piątek
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here