Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 14.02.2019

Czwartkowa sesja przyniosła spadek głównego indeksu DAX o 0,69% i po trzech dniach wzrostu dobra passa byków została przerwana. Po raz kolejny w lepszej kondycji okazały się giełdy we Francji -0,23% i UK, gdzie FTSE zyskał 0,09%. Szacunkowe dane PKB za ostatni kwartał w Niemczech nie zaskoczyły, odczyt na poziomie 0% był tylko nieznacznie gorszy od konsensusu 0,1%; poprzednio wyniósł on 0,2%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 5,34% a tymczasem spółka RWE wzrosła o 1,45%. Najsłabiej wypadł BAYER spadając aż 4,04% a Deutsche Boerse straciła 3,20%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 375 do 307.

DAX Intraday

Wczorajsza sesja obfitowała w liczne zwroty akcji, najpierw nieudane wybicie w górę do tygodniowego oporu R1, następnie utrata wzrostowej linii trendu oraz poziomu poprzedniej korekty. DAX nie zdołał utrzymać się zbyt długo powyżej 11 200 punktów, czego efektem było silne uderzenie podaży po fatalnych danych o sprzedaży detalicznej w USA. Indeks jest tym samym notowany obecnie poniżej 200-godzinowej średniej kroczącej co powinno wzmacniać presję podaży.

Tymczasem dziś negatywna tendencja jest kontynuowana, DAX znajduje się przy pierwszym lokalnym wsparciu S1 a także w bezpośredniej bliskości okrągłego poziomu 11 tys punktów. Spadek jest dość jednostajny dlatego byki mogą próbować ataku w rejon punktu kierunkowego 11 140 pkt. Gdyby jednak popyt okazał się tu zbyt słaby na koniec tygodnia możemy zobaczyć powrót w okolicę 10 950 punktów.

dax m30

Brak dziś istotnych danych makro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here