Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 14.01.2020

DAX zyskał wczoraj zaledwie 0,04% a wtorkowa sesja nie była jakaś przełomowa. Próba rozerwania rynku już na początku zakończyła się fiaskiem i do końca dnia rynek pozostała w konsolidacji. Brak danych makro spowodował, że inwestorzy przygotowywali się do dzisiejszego potencjalnego podpisania porozumienia z Chinami a właściwie jego pierwszej fazy. Ciągle istnieje ryzyko odłożenia w czasie dlatego na rynkach może panować niepewność.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 4,67% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 2,28%. Najsłabiej wypadł Fresenius spadając 2,89% natomiast BASF stracił 1,57%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 335 do 329, a 88 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Na wczorajszej sesji bykom nie udało się wykorzystać sytuacji i wypchnąć ceny powyżej 13500 pkt a tu aż prosiło się aby złapać giełdowe ursusy w pułapkę. Mimo, że cień świecy dziennej wygląda okazale to należy zachować ostrożność. Na wykresie może kształtować się formacja oRGR z dość jasno określoną linią szyi.Jej wybicie a zarazem zamknięcie powyżej punktu kierunkowego otworzy drogę do najbliższego oporu R1 czyli 13 525 pkt.

dax m30

Spadek poniżej dziennego low byłby tu solidnym ostrzeżeniem, że spadki z wczoraj mogą być kontynuowane, szczególnie poniżej S1. Gdyby do takiego scenariusz doszło to w grze może być piwot tygodniowy, który dla przypomnienia jest wokół 13 315 pkt.

Z punktu widzenia wykresu dziennego widać konsolidację przy maksimach tego całego podejścia a także powyżej dużej wzrostowej świecy z 8 stycznia. Jest to niejako punkt odniesienia. Cena pozostaje w środku zaznaczonego boxa. Wyjście dołem to prawdopodobny test połowy wspomnianej świecy czyli ok 13 200 pkt. Natomiast ruch do góry to potencjalnie nowe ATH.

dax d1tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania funta (GBPPLN) rosną po wtorkowym spadku. Polski złoty może się dziś osłabić
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, EUR/GBP, GBP/CHF
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here