Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 14.01.2019

DAX stracił na poniedziałkowej sesji zaledwie 0,29% choć sesja rozpoczęła się od mocnych spadków. Wolumen obrotu nadal utrzymuje się niższy względem początku roku o ok 20-30% przy równoczesnym spadku liczby otwieranych pozycji na kontrakcie terminowym. Opublikowany wczoraj wskaźnik cen hurtowych w Niemczech spadł z 3,5% do 2,5% w ujęciu r/r. W Europie wskaźnik produkcji przemysłowej także silnie zniżkował do -1,7% (analitycy oczekiwali wzrostu 0,3%).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Continental, która zyskała 3,04% a tymczasem spółka Volkswagen wzrosła o 1,36%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 2,75% a Beiersdorf stracił 2,39%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 435 do 263.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Miesięczny piwot okazał się znów bardzo silną barierą z której popyt wykonał kontratak doprowadzając do załatania luki otwarcia – ten schemat wykorzystałem do kupna indeksu DAX. Z technicznego punktu widzenia, rynek po raz kolejny zamyka się neutralnie, po czym otwarcie to próba rozerwania status quo… jak na razie nieskuteczna. Wygląda to dość śmiesznie, bowiem w konsolidacji luki są prezentem dla strony przeciwnej. Patrząc jednak szerzej, na plus dla byków należy zaliczyć dzisiejsze wyższe “high” intraday, wczoraj bowiem analogiczna sztuczka nie udała się niedźwiedziom.

Dlatego idąc tym tropem, ciągle większa szansa na kontynuację wspinaczki po przysłowiowej “ścianie strachu”. Idealny cluster piwota tygodniowego i dziennego (WP+DP) znajduje się przy 10 840 pkt i powinien pełnić rolę podpórki przy domykaniu luki. Niżej wsparcie 10 800 pkt, natomiast od góry spadająca dzienna EMA (50) aktualnie przy 11 050 pkt.

dax m30

O godzinie 11:00 poznamy jeszcze Bilans handlowy a kilka godzin później o 16:00 głos zabierze Mario Draghi.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here