Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 12.01.2018

Ostatnia sesja tygodnia zakończyła się wzrostem indeksu o 0,32%, jednak w całym tygodniu spadek sięgnął 0,5 procenta. Po mocnym pierwszym tygodniu roku 2018, kiedy to DAX urósł 500 punktów przyszedł czas na korektę (ponad 100 punktów) o czym pisałem tydzień temu.Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Pro Sieben, która zyskała 3,11% oraz RWE AG wzrost o 1,58%. Najsłabiej wypadła spółka Commerzbank AG spadając 1,54% i Deutsche Boerse AG -1,52%.

Naga Markets to licencjonowana przez CySEC firma inwestycyjna, oferująca dostęp do SwipeStox, aplikacji społecznościowej dla traderów, gdzie mogą wymieniać się swoimi pomysłami tradingowymi w zakresie walut, indeksów giełdowych i kontraktów CFD poprzez proste kopiowanie transakcji profesjonalnych inwestorów.

Już teraz zapoznaj się z ofertą SwipeStox

DAX Intraday

Piątkowa sesja przyniosła lekkie odreagowanie, powiodła się obrona czwartkowych minimów przy 13 150 punktów, w okolicy którego przebiegało wsparcie pivot point S1. Notowania utworzyły formację Inside Bar (IB) w interwale dziennym. Dziś o poranku, obserwowaliśmy próbę ataku na maksima piątkowe, udane wyjście aktywowałoby długie pozycje z tej formacji, to jednak się nie udało i kurs spada znów do 13 200 punktów.

Po godzinie 9:00 widać momentum spadkowe, które przełamuje punkt kierunkowy DP, scenariusz wzrostowy nie został jednak zanegowany, dopóki kupujący utrzymują 13 150.

W ujęciu dziennym notowania powstrzymuje miesięczny punkt pivot R1, który po przełamaniu jako opór pełni rolę wsparcia, dodatkowo dość dobrze współpracuje z punktem zniesienia Fibonacciego 38,2% całego impulsu wzrostowego od początku roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here