Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.12.2018

Czwartkowa sesja nie przyniosła rozstrzygnięcia na niemieckim rynku, DAX odbił się od strefy oporu i w konsekwencji zakończył sesję 0,04% pod kreską. Wczoraj poznaliśmy także finalny odczyt inflacji CPI, która wyniosła w listopadzie +2,3% w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego, w ujęciu m/m wskaźnik nie zmienił się. Po posiedzeniu banku centralnego, EBC pozostawił bez zmian podstawowe stopy procentowe i potwierdził całkowite wygaszenie QE do grudnia 2018.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Bayerische Motoren Werke, która zyskała 1,94% a tymczasem spółka RWE wzrosła o 1,90%. Najsłabiej wypadł Covestro spadając 2,63% natomiast Fresenius stracił 2,38%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 394 do 308.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Po przełamaniu linii trendu wczoraj, DAXowi trudno było dalej opierać się spadkom. Dodatkowo po dwóch próbach sforsowania strefy oporu kupujący odpuścili. Dziś rynek otwiera się luką do dołu, wyraźnie poniżej neutralnego punktu kierunkowego – 10 920 pkt. Słaba sesja na giełdach w Azji nie zachęca do zakupów akcji, zarówno produkcja przemysłowa jak i sprzedaż detaliczna w Chinach wyraźnie słabną. Dodatkowo słowa prezesa Draghiego na konferencji, rynek wyraźnie interpretuje jako zapowiedź gorszego okresu w Eurolandzie.

dax m15

DAX po kilku kwadransach sesji już znalazł się przy najdalej odchylonym wsparciu piwot S3, choć sam rozstaw linii jest dość wąski z uwagi na czwartkową niską zmienność. Dwa dni spadków wystarczyły by w większości zamazać mozolnie budowany ruch wzrostowy. Poziom 10 750 pkt to także istotne miejsce, które rynek testował 10 i 11 grudnia, jego utrata będzie oznaczać ruch w dół o kolejne 100 punktów do miesięcznego wsparcia S2, które już raz zatrzymało spadek. Gdyby jednak wsparcie wytrzymało to jest szansa na powrót w rejon otwarcia 10 850 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTMS: Pogorszenie otoczenia zewnętrznego zmusza Draghi’ego do kapitulacji
Następny artykułPiątkowe kursy walut – kurs funta, euro, dolara i franka, 14 grudnia
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here