Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.11.2019

Trzynasty dzień listopada był nieco pechowy dla graczy liczących na wzrosty na niemieckim indeksie, bowiem DAX spadł o 0,40% i coraz trudniej już rynkowi robić nowe wyższe maksima. Nie pomogła sprzedaż detaliczna, która wzrosła m/m o 0,1% podczas gdy konsensus wynosił -0,2%. Na wieczornym przemówieniu prezes FED zaznaczył że polityka banku jest odpowiednia i nie spodziewa się w najbliższym czasie znaczących zmian.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka E.ON, która zyskała 1,29% a tymczasem spółka Linde wzrosła o 1,21%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając aż 4,44% natomiast Covestro stracił 2,52%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 403 do 259, a 95 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Na wczorajszej sesji domknięcie luki spadkowej było jedynym pomysłem byków, od tamtej pory rozpoczął się kilkudziesięcio punktowy spadek. DAX nadbił poniedziałkowe dołki w ramach struktury in/out o czym wspominałem w poprzednim wpisie po czym rynek został wykupiony. Patrząc szerzej, notowania indeksu powracając w rejon szerokiego kanału zwyżkowego co oznacza że niewykluczony jest test dolnego ograniczenia tuż powyżej 13k punktów. To tak w ramach rozbudowania korekty, lecz do tego potrzeba wyraźnego zejścia poniżej tygodniowego piwota 13 180 pkt.

dax m30

Dziś rynek testuje ten punkt i w pierwszej chwili powinien on posłużyć jako wsparcie, jednak dopiero wyjście ponad punkt kierunkowy 13 210 pozwoli na ruch w rejon lokalnego oporu czyli 13 300 pkt. Wsparcia 13 150 pkt oraz niżej 13 080 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBloober Team zarobił 3,12 mln w III kw. br. Blair Witch zaczyna przynosić efekty
Następny artykułZatrzymania i zarzuty w sprawie oszustw dokonywanych na rynku akcji spółek
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here