Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com.


Podsumowanie sesji 11.10.2019

Niemiecki DAX wzrósł w piątek o solidne 2,86% i choć spadki są z reguły bardziej dynamiczne od wzrostów to tym razem parkiet należał do byków. To reakcja na pierwsze poważne porozumienie ustalone w Waszyngtonie a jutrzejsza podwyżka ceł na chińskie dobra nie dojdzie do skutku.  Ostatnio z podobnym ruchem umacniającym mieliśmy do czynienia 18. oraz 4. stycznia br., wówczas był to dobry moment na zakup przecenionych akcji. W piątek napłynęły także odczyty inflacji CPI m/m z Niemiec, te były zgodne z oczekiwaniami.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka SAP, która zyskała aż 9,62% a tymczasem spółka Volkswagen wzrosła o 4,91%. Najsłabiej wypadł Beiersdorf, spadając 1,29% natomiast Vonovia straciła 0,64%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 509 do 157, a 85 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wygląda na to że rynek nie do końca spodziewał się porozumienia, gdyż jednym zgrabnym ruchem DAX wychodzi na dwumiesięczne maksima (SP500 jeszcze trochę brakuje). DAX dodatkowo może być relatywnie mocniejszy z uwagi na napływające informacje jakoby brexit miał być przeprowadzony w uporządkowany sposób. Wracając do analizy wykresu, rynek we Frankfurcie dotarł do kolejnej większej strefy oporu 12 460-12500 pkt łamiąc po kolei mniejsze poziomy jak zapałki – w tym dość ważny miesięczny piwot.

dax m30

Aktualnie poniedziałkowy poranek upływa pod znakiem zatrzymania z lekką tendencją do osuwania. DAX znajduje się w rejonie piątkowego fixingu a więc cały ten późniejszy wzrost po 17:30 został zniesiony i cena wraca do pewnej równowagi. Poziom dziennego piwota ok 30 pkt niżej (12320) to pierwsze wsparcie na dziś, niżej przyspieszona linia trendu wzrostowego. Po udanym teście wsparć spodziewałbym się jeszcze ucieczki na północ z uwagi że nie wszyscy inwestorzy zdołali się załapać na ten impuls i czekają na niższe ceny. W kolejnych dniach jednak może pojawić się schłodzenie i próba testu wspomnianego już piwota październikowego 12 270 pkt. od góry. Pierwszy lokalny opór R1 dopiero powyżej 12 670 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNiższe otwarcie w Europie po rozczarowaniu handlowym w Chinach
Następny artykułZcash będzie działał na blockchainie Ethereum
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here