CMC Markets

DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.09.2017

Niemiecki DAX kończył środową sesję na wyraźnym plusie, testują maksima rozrysowane podczas handlu wtorkowego. W tym roku indeks jest już na plusie prawie 21% i jak na razie nic nie wskazuje, że wzrosty w średnim terminie zostaną zaprzestane. Aby byki mogły powrócić do dotychczasowej szarży niezbędne będzie jednak wybicie historycznych maksimów, które zaznaczono i ostatni raz testowano prawie trzy miesiące temu.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Największym przegranym wczorajszej sesji wśród spółek wchodzących w skład niemieckiego indeksu giełdowego były przede wszystkim Haburg Haffen (-6,88%) oraz Medigene (-4,43%). Po zielonej stronie plasowały się natomiast Staramba (+9,83%) oraz TGT Solutions (+7,69%).

DAX Intraday

Zgodnie z wczorajszą analizą, w której zwracano uwagę na popytowego pin bara rozrysowanego jeszcze przed otwarciem rynku kasowego (na wysokości 12490.00 oraz PP S1), notowania DAX odbijały, testując następnie książkowo dziennego pivota. Sesja czwartkowa przynosi natomiast w tym momencie re-test wczorajszego poziomu pivot, znajdując się również poniżej obecnego PP. Poziom zaznaczony na czerwono pełnił w środę rolę wsparcia i dzisiaj może być istotnym oporem (zaznaczony podażowy pin bar). Pierwsza strefa wsparcia to wczorajsze minima.

DAX Longterm

Wykres długoterminowy (D1) nie uległ natomiast poważniejszej zmianie. Notowania dalej walczą ze strefą S/R zaznaczoną na zielono, którą wzmacnia 61,8% zniesienia Fibonacciego oraz maksima wrześniowa. Dopóki nie zobaczymy przełamania wspomnianej strefy, w średnim terminie ciężko liczyć na wzrosty.

W trakcie dzisiejszej sesji brakuje istotniejszych publikacji makroekonomicznych, które mogą przełożyć się na wycenę DAXa. Szczególną ostrożność warto zachować jedynie w okolicach godzinie 13:00, kiedy Bank Anglii podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here