Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.08.2019

Niemiecki DAX zyskał na wtorkowej sesji 0,60% jednak ten rezultat nie oddaje w pełni tego co działo się podczas sesji. Mieliśmy bowiem spadki w pierwszej fazie dnia a następnie gwałtowny wzrost jak gdyby akcji miało zabraknąć. Słowem, wszystko to czego potrzebuje spekulant, okraszone wzmożonym wolumenem. Wczoraj poznaliśmy także odczyt wyprzedzającego wskaźnika ZEW, który już od kilku miesięcy jest pod poziomem zero, dodatkowo wynik zaskoczył nawet analityków. ZEW był wczoraj najgorszy od 2012 roku z wynikiem -44,1 (-24,5 poprzednio).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka BAYER, która zyskała 1,88% a tymczasem spółka Deutsche Post wzrosła o 1,77%. Najsłabiej wypadł Henkel spadając aż 6,77% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 2,09%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 372 do 321, a 63 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Rynek spadał wczoraj po zaskakująco słabych danych z niemieckiej gospodarki, do wsparcia ok 11 550 pkt. Niedługo później przyszedł “ratunek” zza oceanu i DAX wystrzelił z procy do wczorajszych maksimów. Zabrakło bykom jednak przysłowiowej kropki nad “i” czyli wybicia ponad 11 840 pkt. Dziś także ta sztuka o poranku się nie udała i po godzinie 9:00 DAX schodzi poniżej piwota dziennego. Dlatego koncepcja flagi którą rozrysowałem wydaje się nieco naciągana. Kluczem powinien pozostać znowu piwot tygodniowy czyli okolica 11 660 pkt.

dax m30

Wzrost powyżej 11 730 pkt będzie oznaczał powrót na ścieżkę wzrostu z targetem do lokalnego oporu R1 – 11 910/20 pkt. W przeciwnym razie rynek może poruszać się w kanale testując 11 660 a nawet 11 600pkt.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSA boją się własnych ceł? Kurs dolara i S&P 500 w górę, traci złoto i kurs franka
Następny artykułNotowania złota i srebra oddają zyski po teście maksimów
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here