Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 11.08.2017

Piątkowa, ostatnia sesja tygodnia upłynęła bardzo spokojnie, na tle poprzednich. DAX spadł w całym tygodniu o 3 figury – do okrągłych 12 000 punktów, przy 3 dniach spadkowych i 2 wzrostowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po bardzo niskim otwarciu, notowania natychmiast wróciły do punktu równowagi, co zasugerowało zakończenie spadków. Dwie godziny później rynek potwierdził poziom, jako podwójne dno.

Miesięczne odczyty na temat inflacji w Niemczech przeszły bez echa, wartość nie zmieniła się i wyniosła prognozowane 0,4%. Ceny konsumpcyjne urosły o 1,7% w porównaniu do lipca 2016 roku. Jak czytamy w Fereralnym Urzędzie Statystycznym (Destatis) najwięcej r/r podrożały ceny usług wakacyjnych (4%) oraz olej opałowy – ponad 5%. Spadły ceny warzyw aż do 6% w porównaniu do lipca 2016, chociaż cały sektor spożywczy zanotował wzrost blisko 3%.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Dobrze radziły sobie spółki energetyczne E.ON i RWE oraz odbijający Fresenius. Siemens zanotował przyzwoity ponad 1 procentowy wzrost. Pięć spółek zamknęło się pod kreską, jednak spadki nie przekroczyły 0,5%.

DAX Longterm

Notowania po porannym wzroście znajdują się, w okolicy oporu 12 110 punktów, już zostało odrobione połowę strat z poprzedniego tygodnia. Miesięczny pivot znajduje się na poziomie 12 280 punktów.

DAX Intraday

Wysokie otwarcie sugeruje dalszy wzrost, po piątkowej sesji pivoty dzienne są bardzo wąsko rozstawione, DAX może dojść nawet do R3, gdzie znajduje się niedomknięta luka z dnia 10.08.2017.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak istotnych danych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here