Naga Markets
DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.06.2018

Na środowej sesji DAX zyskał 0,38%, lecz po raz kolejny nie udało się sforsować 12 900 punktów. W Europie odnotowano słabsze odczyty produkcji przemysłowej, która spadła o 0,9% wobec wzrostu 0,6% miesiąc wcześniej. Jednak głównym wydarzeniem było posiedzenie FED oraz wzrost stóp procentowych, to druga podwyżka w tym roku i siódma w bieżącym cyklu.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 3,25% a spółka BAYER wzrosła o 2,51%. Najsłabiej wypadł HeidelbergCement spadając 2,06% natomiast Deutsche Telekom stracił 1,20%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Wczorajszy spadek zakończył się przy opisywanym zgrupowaniu pivotów, dziś sytuacja wygląda podobnie i okolice niewiele niższe od 12 800 tworzą swojego rodzaju strefę wsparcia.

Dzisiejsze otwarcie z luką w dół wypada natomiast poniżej poziomu 12 860 punktów, który w ostatnich niemal trzech dniach był punktem osiowym dla notowań indeksu, co przynajmniej na początku sugeruje większą presję podażową. Być może gracze zaczną dopiero dyskontować kolejne podwyżki stóp w USA, póki co Wall Street spada.

W przypadku utraty wczorajszych dołków, kupujący będą zmuszeni przesunąć się niżej nawet do 12 700 punktów, alternatywnie obrona minimów i powrót powyżej luki otwarcia pozwoli myśleć o kontynuacji ruchu wzrostowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: Złoto – przy 1,5 rocznej linii trendu
Następny artykułAirway Medix [AWM] – to tylko kolejna korekta? – analiza na zamówienie
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here