Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.06.2018

Na środowej sesji DAX zyskał 0,38%, lecz po raz kolejny nie udało się sforsować 12 900 punktów. W Europie odnotowano słabsze odczyty produkcji przemysłowej, która spadła o 0,9% wobec wzrostu 0,6% miesiąc wcześniej. Jednak głównym wydarzeniem było posiedzenie FED oraz wzrost stóp procentowych, to druga podwyżka w tym roku i siódma w bieżącym cyklu.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 3,25% a spółka BAYER wzrosła o 2,51%. Najsłabiej wypadł HeidelbergCement spadając 2,06% natomiast Deutsche Telekom stracił 1,20%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Wczorajszy spadek zakończył się przy opisywanym zgrupowaniu pivotów, dziś sytuacja wygląda podobnie i okolice niewiele niższe od 12 800 tworzą swojego rodzaju strefę wsparcia.

Dzisiejsze otwarcie z luką w dół wypada natomiast poniżej poziomu 12 860 punktów, który w ostatnich niemal trzech dniach był punktem osiowym dla notowań indeksu, co przynajmniej na początku sugeruje większą presję podażową. Być może gracze zaczną dopiero dyskontować kolejne podwyżki stóp w USA, póki co Wall Street spada.

W przypadku utraty wczorajszych dołków, kupujący będą zmuszeni przesunąć się niżej nawet do 12 700 punktów, alternatywnie obrona minimów i powrót powyżej luki otwarcia pozwoli myśleć o kontynuacji ruchu wzrostowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here