Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.05.2019

Trzynasty dzień maja mimo,że nie piątek był pechowy dla graczy na niemieckim DAX, indeks tracił 1,52%; Eurostoxx zniżkował o 1,2%, najmniej stracił brytyjski FTSE 0,55%. Wojna handlowa może się przedłużać a inwestorzy powinni przyzwyczaić się do napięć w polityce obu państw. Do 18 maja zapaść ma decyzja ws. ceł na import samochodów z UE, wprowadzenie taryf może negatywnie wpłynąć na tempo wzrostu gospodarczego w Europie a także na spadki na giełdach.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 1,71% a tymczasem spółka Beiersdorf wzrosła o 0,75%. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp spadając aż 8,54% natomiast Infineon Technologies stracił 4,66%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 537 do 161.

DAX Intraday

Indeks oddala się od majowego piwota (12 122) coraz wyraźniej i po przełamaniu linii trendu opisywanej wczoraj DAX spadł do pierwszego wsparcia MS1 (11 850 pkt). Podobna sytuacja ma miejsce w Stanach Zjednoczonych gdzie SP500 również zniżkował całą sesję, oba rynki oddalają się również od swoich 200-godzinowych średnich (dla DAX 12 130 pkt). Tym zejściem docieramy do dolnego ograniczenia półki cenowej która utworzyła się na wykresie w kwietniu a za pasem już 200-sesyjna średnia (11 750-11 670).

dax m30

W krótkim terminie DAX po godzinie 9:00 przetestował od dołu punkt kierunkowy 11 940 pkt od którego odbija, kupujący nie znajdują jak na razie pomysłu aby go sforsować. W negatywnym scenariuszu po wybiciu dołem z tego układu przypominającego flagę może dojść do ruchu osłabiającego w kierunku 11 740 pkt (DS1+WS2). Natomiast po wyjściu na sesyjne maksima możliwa poprawa i ruch w kierunku strefy oporu oraz lokalnego R1 tuż powyżej 12 tyś punktów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCiech rysuje 11 tygodni spadków po 9 tygodniach wzrostów
Następny artykułBitcoin stworzony przez szefa mafii? Nowa teoria spiskowa o twórcy kryptowaluty.
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here