Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 11.05.2018

Indeks DAX ma za sobą kolejny dobry tydzień i rośnie 1,42% mimo niewielkiego spadku na piątkowej sesji. Na półmetku miesiąca rozgrywany jest poziom 13 tysięcy punktów i do szczytu historycznego pozostało już niespełna 550 punktów. W poprzednim tygodniu doszło również do przełamania istotnej strefy oporu 12850-12950.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 3,38% a ThyssenKrupp wzrosła o 1,40%. Najsłabiej wypadła spółka E.ON, która spadła 1,45% a HeidelbergCement był pod kreską 1,13%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

O poranku pojawia się popyt i cena znów powraca powyżej 13 tyś punktów, otwarcie powyżej punktu kierunkowego również faworyzuje giełdowe byki. Pierwszy lokalny opór to okolice piątkowych maksimów i poziom R1 – 13035, cena dobrze respektowała to miejsce w poprzednim tygodniu, więc spodziewam się tam napływu ofert sprzedaży. W przypadku ruchu w dół spodziewam się presji popytu w okolicy 12 950 punktów.

Po siedmiu tygodniach wzrostów, niemiecki rynek jest już nieco wykupiony, lecz kupujący wydają się tym nie przejmować. Wybita strefa oporowa oraz poziom 61,8 powinny posłużyć teraz jako wsparcie, poziom 12 850 to mocny bastion byków. Giełdowe porzekadło “Sell in may…” wydaje się nie mieć w tym roku zastosowania, bowiem jak do tej pory sytuacja układa się po myśli kupujących.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here