Naga Markets


Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.03.2019

Handel na środowej sesji odbywał się pod dyktando byków, DAX rósł stabilnie przez cały dzień i ostatecznie bilans wyniósł +0,42%. Trzynasty dzień miesiąca nie był także pechowy dla pozostałych giełd, Eurostocxx urósł 0,59% a CAC40 0,69%. Opublikowane dane o produkcji przemysłowej m/m ze strefy euro były lepsze od oczekiwań, odczyt wyniósł 1,4% podczas gdy miesiąc temu obserwowaliśmy spadek aż o 0,9%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius Medical Care, która zyskała 2,20%, a tymczasem spółka BAYER zamknęła się nad kreską 1,49%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając aż 5,49% natomiast Adidas stracił 2,38%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 426 do 255.

DAX Intraday

Można powiedzieć że DAX odrobił wczoraj cały spadek z wtorku i tak jak szybko akcje były wyprzedawane tak w środę gracze zdecydowali się na ponowne kupno. Można zatem stwierdzić że w niemieckim narodzie wciąż jest siła aby DAX powędrował jeszcze wyżej… i tak dzieję się dziś o poranku. Indeks wychodzi na sesyjne maksima docierając do pierwszego tygodniowego oporu R1 – 11 645. Uprzednio korekta zatrzymała się na zniesieniu 38,2% wczorajszego ruchu oraz dziennym piwocie 11 580 pkt.

dax m30

Dziś znów gracze zostaną pozostawieni sami sobie, gdyż brak istotnych danych makro… w perspektywie także okres rolowania instrumentów pochodnych. Aktualnie jestem zdania, że indeks może mieć problemy z oporem 11 640 i wyżej R1 11 670 pkt, spodziewam się lekkiej korekty, gdyby jednak rynek pozostał mocny, możemy dość szybko zobaczyć poziom 11 760 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje CCC 2% w dół po wynikach za 2018 rok
Następny artykułBrokerzy przygotowują się na najdłuższe zamknięcie rynku od II WŚ
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here