Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.03.2018

Wtorkowa sesja była pechowa dla posiadaczy niemieckich akcji, index DAX stracił 1,59% i spadł pod 12 200 punktów, przy dużo lepszej postawie amerykanów. Zbliża się termin wygasania marcowej serii kontraktów, pojawiają się gracze, którzy handlują tylko podczas tego okresu, zatem zmienność może pozostać podwyższona.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka E.ON, która zyskała aż 9,84% , tymczasem spółka RWE wzrosła o 5,70%. Najsłabiej wypadł Pro Sieben spadek 4,56% a spółka Linde była pod kreską 2,26%.

Naga Markets to licencjonowana przez CySEC firma inwestycyjna, oferująca dostęp do SwipeStox, aplikacji społecznościowej dla traderów, gdzie mogą wymieniać się swoimi pomysłami tradingowymi w zakresie walut, indeksów giełdowych i kontraktów CFD poprzez proste kopiowanie transakcji profesjonalnych inwestorów.

Już teraz zapoznaj się z ofertą SwipeStox

DAX Intraday

Po wczorajszej mocnej przecenie, byki przystępują do kontry, otwarcie wypadło z małą luką. Brak szarpnięcia oznacza mądrze prowadzone podejście w górę, tak że po godzinie 9:00 udało się doprowadzić do testu punktu kierunkowego od dołu. Zwyczajowo w takich chwilach powinniśmy zobaczyć odejście w dół. Pierwsze lokalne wsparcie znajduje dopiero ok 12k punktów.

Warto zauważyć, że 300-pipsowy spadek na wtorkowej sesji dobrze koresponduje z obsunięciem 6-7 marca, wówczas wyznaczony dołek na początku sesji nie został do dziś pokonany (na wykresie zaznaczony niebieskim prostokątem).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here