Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.02.2020

Niemiecki DAX stracił wczoraj 0,03% i wydawać by się mogło iż indeks dostał zadyszki po dwóch dniach wzrostów. Jednak wynik ten nie oddaje w pełni tego co wydarzyło się na wykresie. Otóż z neutralnego otwarcia, niedzwiedziom udało się zepchnąć indeks o blisko 150 pkt by w drugiej części sesji cały spadek został odrobiony. Takie zachowanie DAXa pozostawiło na dziennym interwale świecę z długim dolnym knotem, testując przy okazji poprzednie wielomiesięczne ATH, jak widać wciąż żywe w głowach inwestorów. Tymczasem inflacja CPI m/m w Niemczech bez zakoczenia -0,6%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Linde, która zyskała 3,19% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 2,00%. Najsłabiej wypadł Siemens spadając 2,21% natomiast HeidelbergCement stracił 2,18%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 386 do 297, a 67 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Wygląda na to, że wczorajszy sprowokowany spadek został wykorzystany do tańszego kupna akcji a zniesienie 50% ruchu od początku tygodnia należy potraktować jako korektę. Tak jak pisałem wczoraj duża świeca wyczerpująca podaż zakończyła się ostatecznie z długim dolnym cieniem a następująca formacja shark32 to okazja do wejścia w pozycje long.

dax m30

Wymowa czwartkowej sesji jest pozytywna, ponieważ to końcówka należała do giełdowych byków. Obecnie możemy być świadkami korekty pędzącej 1:1 a po niej ataku na czwartkowy szczyt (swoją drogą zrobiony w sesji overnight).

Pierwszy lokalny opór R1 dopiero przy 13 830 pkt, natomiast dzienny piwot przy 13 700 pkt i przy korekcie będzie on stanowił ważny punkt podparcia. Tymczasem dorobek tygodniowy wygląda solidnie i prawdopodobnie będzie to najwyższe zamknięcie tygodnia na indeksie DAX.

dax w1tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here