Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.01.2020

13 styczeń okazał się słaby dla giełdowych byków a DAX spadł o 0,24% niemniej jednak utrzymał się powyżej granicy 13 400 pkt. Opublikowany wczoraj indeks cen hurtowych w Niemczech m/m nie zmienił się podczas gdy oczekiwano wzrostu o 0,2%. Podczas gdy na WallStreet padły nowe rekordy, DAX zachowywał się relatywnie słabo.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 2,43% a tymczasem spółka Infineon Technologies wzrosła o 1,10%. Najsłabiej wypadł Continental spadając 2,61% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 1,99%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 380 do 296, a 76 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - skorzystaj z rozwiązań sztucznej inteligencji do analizowania Twojego tradingu! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Wczoraj istotną rolę na rynku odegrało wsparcie S1 wokół 13 400 pkt gdzie rynek powstrzymał spadki. Sesja trochę na przeczekanie, wejście w trend boczny i próba wciągnięcia inwestorów do grania na krótko. Należy jednak pamiętać że w dłuższym okresie wciąż trwa rynek byka a dziś przy braku danych makro kolejny test sentymentu. Wygląda na to że po raz kolejny znajdują się kupujący wokół strefy wsparcia, a chwilowy spadek to raczej pułapka na niedźwiedzie. I choć takie zachowanie bardziej skłania mnie do gry w konsolidacji czyli sprzedaż czerwonych oporów i kupno zielonych wsparć, to skala odbicia jest dynamiczna i sugeruje kupno… co widać lepiej na interwale godzinowym.

dax m30

Póki co DAX przebywa w lekko spadkowym, rozszerzającym się kanale. Wysokie zamknięcie dnia będzie  byczym sygnałem, gdzie potencjał do oczywiście ATH do którego brakuje teraz ok 190 pkt. W przeciwnym razie trend boczny może się przedłużyć. Dziś będę nastawiał się na ponowny test pomarańczowej strefy wsparcia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara wybija 110,00 JPY. Czy para walutowa USD/JPY utrzyma się nad ważnym poziomem?
Następny artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 14.01.2020 EUR/USD i USD/JPY
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here