Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 11.01.2019

Niemiecki DAX stracił na piątkowej sesji 0,33%; byki nie wykorzystały nadarzającej się okazji na przepchnięcie kursu powyżej 10 960/950 punktów (short squeeze). Ta strefa urasta tymczasem do rangi tygodniowego oporu. W piątek głos zabrał m.in członek ECB – Nowotny, który nie spodziewa się zaskakujących zmian w polityce monetarnej banku w styczniu. Dodał że podwyżka w 2019 roku jego zdaniem jest możliwa i jest uwzględniona w obecnym forward guidance.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 2,86% a tymczasem spółka Deutsche Lufthansa wzrosła o 1,72%. Najsłabiej wypadł Fresenius spadając 2,71% , natomiast Continental stracił 2,05%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie we Frankfurcie wynikiem 372 do 322.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

W piątek kurs nie zdołał wybić pomarańczowej strefy, po czym cena spadła a razem z nią liczba otwartych pozycji (LOP). Spadek cen mógł być wygenerowany przez zamykanie długich pozycji inwestorów grających na wybicie, natomiast gracze obstawiający podwójny szczyt zamykali shorty przez weekendem.

Dziś spadek się pogłębia i cena DAX ląduje przy miesięcznym piwocie od którego kurs już dwukrotnie w styczniu odbijał. Czy tak będzie i tym razem? Pierwsza reakcja już wystąpiła, lecz jestem zdania, że luka weekendowa jest do domknięcia, a punkt centralny 10 888 może zostać osiągnięty. W dalszej kolejności spodziewam się głębszej penetracji czwartkowego dołka czyli okolic wsparcia S2 – 10 750 punktów lub S3. Piwot tygodniowy przez 5 dni będzie znajdował się przy 10 840 pkt, natomiast pierwszy lokalny opór R1 przy wspomnianych już 10 950pkt.

 

dax m30Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLicencja brokera Halifax zawieszona w Australii
Następny artykułCena złota, srebra i cukru – 12 stycznia 2018 r.
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here