TMS


Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 11.01.2019

Niemiecki DAX stracił na piątkowej sesji 0,33%; byki nie wykorzystały nadarzającej się okazji na przepchnięcie kursu powyżej 10 960/950 punktów (short squeeze). Ta strefa urasta tymczasem do rangi tygodniowego oporu. W piątek głos zabrał m.in członek ECB – Nowotny, który nie spodziewa się zaskakujących zmian w polityce monetarnej banku w styczniu. Dodał że podwyżka w 2019 roku jego zdaniem jest możliwa i jest uwzględniona w obecnym forward guidance.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 2,86% a tymczasem spółka Deutsche Lufthansa wzrosła o 1,72%. Najsłabiej wypadł Fresenius spadając 2,71% , natomiast Continental stracił 2,05%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie we Frankfurcie wynikiem 372 do 322.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

W piątek kurs nie zdołał wybić pomarańczowej strefy, po czym cena spadła a razem z nią liczba otwartych pozycji (LOP). Spadek cen mógł być wygenerowany przez zamykanie długich pozycji inwestorów grających na wybicie, natomiast gracze obstawiający podwójny szczyt zamykali shorty przez weekendem.

Dziś spadek się pogłębia i cena DAX ląduje przy miesięcznym piwocie od którego kurs już dwukrotnie w styczniu odbijał. Czy tak będzie i tym razem? Pierwsza reakcja już wystąpiła, lecz jestem zdania, że luka weekendowa jest do domknięcia, a punkt centralny 10 888 może zostać osiągnięty. W dalszej kolejności spodziewam się głębszej penetracji czwartkowego dołka czyli okolic wsparcia S2 – 10 750 punktów lub S3. Piwot tygodniowy przez 5 dni będzie znajdował się przy 10 840 pkt, natomiast pierwszy lokalny opór R1 przy wspomnianych już 10 950pkt.

 

dax m30Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here