Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 12.12.2019

Kolejna sesja w czwartek przynosi wzrost indeksu DAX, to drugi z rzędu wzrost o ok. 0,58%. Kupujący stawiają kropkę nad “i” wybijając powyżej miesięcznego piwota, o którym pisze już do znudzenia. Wczoraj mieliśmy posiedzenie ECB, na której bankierzy jak się okazuje nie dyskutowali o ograniczeniach QE. ECB boi się także negatywnych skutków utrzymywania ujemnych stóp. Jednak to informacje z USA o coraz bliższym porozumieniu z Chinami dały paliwo do wzrostów… póki nie ma oficjalnej informacji można pompować rynek giełdowy.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Bank, która zyskała 3,38% a tymczasem spółka Covestro wzrosła o 2,44%. Najsłabiej wypadł MTU Aero Engines spadając 3,29% natomiast Beiersdorf stracił 0,96%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 431 do 261, a 61 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - skorzystaj z rozwiązań sztucznej inteligencji do analizowania Twojego tradingu! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Rynek dość mądrze jest prowadzony przez byki z uwagi na pojawiające się stałe proporcje korekt. Już wczoraj po otwarciu rynku kasowego chęć zwyżki została zaakcentowana wzrostem powyżej 13 200 pkt. Późniejsza korekta zawróciła DAXa z powrotem do dziennego piwota 13 116 pkt i można powiedzieć, że Trump przyszedł z pomocą w ostatniej chwili. Od tamtej chwili DAX znajduje się już 250 punktów wyżej.

Euforia i gra do jednej bramki utrzymywała się w sesji overnight. Obecnie jakby gracze zastanawiali się nad skalą podejścia i dziś mamy już wykorzystany “limit” ruchu z ADR (170 pkt). Z drugiej strony do szczytu ATH zostało niewiele bo ok 180 pkt dlatego nie wyobrażam sobie aby w kolejnych sesjach rynek nie chciał przetestować tego poziomu.

dax m30

Patrząc jednak w krótkim terminie 13 407 to opór R2, gdzie rynek się stabilizuje, możliwa jest korekta do R1 13 336 pkt a zarazem największej korekty, która powstrzymała wczoraj przed spadkami. Zaś 13 440 pkt to miesięczny opór R1 dlatego reakcja podaży w tym rejonie nie powinna być zaskoczeniem. Dla longów z R1 mógłby to być dobry moment realizacji zysku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBrexit jest już przesądzony – komentarz walutowy
Następny artykułOvid Works – kolejny producent gier planuje wejście na giełdę
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here