Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 12.09.2017

Wtorkowa sesja przyniosła na notowaniach niemieckiego indeksu kolejną lukę wzrostową i re-test poziomów obserwowanych ostatni raz w lipcu. Pokazuje to wyraźnie, że cena mocno oddala się od poziomu S/R w okolicach 12257.00 ponownie zmierzając w kierunku rekordowych szczytów, które na wykresie zaznaczono w czerwcu. Sesja ostatecznie zamykała się na plusie (+0,40%), dzięki czemu DAX notował szósty dzień na zielono z rzędu – ostatni raz tak dobrą koniunkturę obserwowano prawie pół roku temu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Wśród spółek wchodzących w skład indeksu najsilniejsze wzrosty notował Deutsche Bank, który zyskiwał +3,57% oraz Aurubis z +3,15%. Po drugiej stronie „barykady” znalazł się natomiast E.ON tracący ponad 2%.

DAX Intraday

Na wykresie intraday widać, że na początku sesji środowej indeks DAX testuje pierwsze wsparcie pivtotalne oraz okrągły poziom 12490.00. Dopóki jednak notowania będą znajdowały się pod dziennym poziomem pivot (PP), trudno prognozować wzrosty w trakcie dzisiejszego handlu.

DAX Longterm

W długim terminie widać natomiast, że notowania po pokonaniu pierwszego z oporów w okolicach 12300, zatrzymały się obecnie pod strefą S/R wyznaczaną przez poziomy techniczne z ostatnich kilku miesięcy nad 12500. Dopiero wybicie strefy górą, pozwoli rozważać dalsze zakupy.

Istotne dane makroekonomiczne

O godzinie 08:00 pojawiły się dane odnośnie finalnych wyników niemieckiej inflacji CPI w sierpniu – te pokryły się jednak z wcześniejszymi prognozami, nie miały więc większego wpływu na rynek. O 10:00 czeka nas jeszcze publikacja produkcji przemysłowej w strefie euro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here