Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 12.08.2019

Niemiecki DAX spadał wczoraj zaledwie o 0,12% przy niewielkim poniedziałkowym wolumenie. W sesji overnight i na początku wyciągnięcie w górę było imponujące i dawało nadzieje na wzrost, jednak później rynek zaczął spadać pogłębiając piątkowe minima. Do końca regularnej sesji notowania pozostawały przy kluczowej strefie wsparcia. Przy braku istotnych danych makro oraz impulsów z zewnątrz DAX osuwał się pod własnym ciężarem. Podobna sytuacja miała miejsce za oceanem, gdzie dodatkowo bank Goldman Sachs napisał, że nie spodziewa się rozwiązania konfliktu z Chinami do jesiennych wyborów w 2020 roku.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Linde, która zyskała 1,74% a tymczasem spółka Henkel wzrosła o 1,73%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając aż 5,27% natomiast ThyssenKrupp stracił 2,97%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 484 do 192, a 80 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wczorajsza próba poderwania rynku w poniedziałkowy poranek okazała się fiaskiem a także dobrym momentem do sprzedaży niemieckich akcji. Dlatego na tym rynku trwa trend spadkowy. Dodatkowo kupujący nie byli jakoś specjalnie zainteresowani obroną tej 20-punktowej strefy wsparcia 11 690/70 wokół piwota tygodniowego. Należy też wspomnieć, że notowania DAX zamykają się po raz drugi w krótkim odstępie czasu poniżej średniej 200-dniowej a to już jest sygnał dla graczy długoterminowych. Jeśli cena szybko tzn. dziś lub jutro nie powróci powyżej to na tym rynku mogą zacząć dominować niedźwiedzie.

dax m30

W krótszym terminie jednak DAX reaguje na klaster piwota dziennego i tygodniowego 11 690 pkt i być może cena będzie się poruszać w kierunku lokalnego wsparcia S1 11 550. Gdyby jednak o poranku zostało utworzone podwójne dno z obroną poniedziałkowego low to możemy zobaczyć ruch najpierw do ok 11 700 a następnie do lokalnego oporu R1 11 766 pkt. O godzinie 11 poznamy jeszcze odczyt wskaźnika instytutu ZEW, wówczas okaże się czy 13sty dzień sierpnia okaże się pechowy dla inwestorów czy nie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here