Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 12.07.2017

W środę uwaga inwestorów skupiała się na wystąpieniu Janet Yellen przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Szefowa Rezerwy Federalnej przedstawiała półroczny raport nt. polityki pieniężnej. Stwierdziła, że Fed nie rozważa podniesienia celu inflacyjnego powyżej 2% i jest skupiony na tym, żeby osiągnąć założony cel, czyli właśnie 2%. Szefowa Fed powiedziała też, że umacniający się rynek pracy będzie powodował presję inflacyjną. Ponadto stwierdziła, że podwyżki stóp procentowych powinny następować stopniowo, a redukcja sumy bilansowej powinna rozpocząć się niebawem, choć konkretna data nie padła. Yellen niczym nie zaskoczyła inwestorów i rynki akcji w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych zareagowały silnymi wzrostami. Dzisiaj kolejny dzień zeznań Janet Yellen, tym razem przed Senatem. Jednak nie ma co się spodziewać, że szefowa Fed powie coś nowego. Z kolei dzisiaj rano napłynęły dane o niemieckiej inflacji, które okazały się zgodne z prognozami (1,6% r/r)

Dzisiaj rano indeks Nikkei zakończył dzień z wynikiem 0,01%. Wczoraj S&P 500 zamknął sesje na plusie wynoszącym 0,73%. Największe wzrosty obserwowaliśmy we Frankfurcie. DAX zakończył dzień z wynikiem 1,52%. Niemiecki indeks ustanowił nowy rekord w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. Po silnej korekcie spadkowej indeks DAX zdołał powrócić nad poziom oporu w okolicach 12600 pkt., co otwiera drogę do 12800 pkt.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

 Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

DAX Intraday

Indeks DAX po otwarciu rynku kasowego indeks odbił się od poziomu 12600 pkt. Wyjście ponad wczorajsze maksima w pobliżu 12660 pkt. otworzy drogę do R1 w okolicach 12700 pkt. Z kolei zejście poniżej 12600 pkt. może sprowadzić indeks w okolice S1 12510 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

16:00 – Prezes Fed przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją Bankową Senatu USAConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here