Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 12.06.2018

Na niemieckim parkiecie nie doszło we wtorek do poważniejszego przetasowania, pomimo mocnego otwarcia DAX nie zdołał utrzymać się powyżej poziomu 12 900 punktów. Niemiecki index ZEW wypadł wczoraj blado, wskaźnik po raz trzeci z rzędu znalazł się pod kreską i wyniósł -16,2 wobec prognozy -14,6. Ten sam wskaźnik dla strefy euro również był słaby i spadł poniżej zera, po raz pierwszy od lipca 2016 roku.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka E.ON, która zyskała 2,08% a RWE wzrosła o 1,63%. Najsłabiej wypadła spółka Deutsche Post spadając 2,48% natomiast spółka Covestro była pod kreską 1,14%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Na giełdowym parkiecie notowania stratują poniżej punktu kierunkowego Pivot, który dobrze charakteryzuje poziom oporu. Dopiero wyjście nad 12 870 byłoby czytelnym sygnałem do powalczenia o powrót do wczorajszych maksimów czyli rejon 12 930-12 950.

Alternatywnie wybicie dołem z lekko nachylonego kanału będzie skutkowało spadkiem do przynajmniej zgrupowania wsparcia S1 oraz piwota miesięcznego przy 12 790. Utrata tego poziomu byłaby bardzo kłopotliwa dla byków, ponieważ kolejne wsparcie to 12 730. Mocne odejście od wczorajszego szczytu, który stanowi 61,8% zniesienia z interwału D1 może doprowadzić do rozbudowania ruchu w dół jeszcze przed wygaśnięciem serii czerwcowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPAUD – konsolidacja po wybiciu linii trendu
Następny artykułGrupa LG uruchomi otwartą platformę blockchain
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here