Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 10.05.2019

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem głównego niemieckiego indeksu o 0,72% co chociaż częściowo wymazuje negatywny wynik w tym tygodniu a był on bardzo kiepski -2,48%. Sytuacja techniczna nie wygląda zachęcająco dla kupujących, bowiem po poniedziałkowym niskim otwarciu 6 maja rynek nie zdołał się podnieść. Z drugiej strony pierwszy atak na 12 tyś punktów został odparty, czeka nas zatem w tym tygodniu ciekawa batalia o ten arcy ważny poziom.

Wśród komponentów indeksu DAX ajlepszy wynik zanotowała spółka ThyssenKrupp, która zyskała aż 28,35% a tymczasem spółka Linde wzrosła o 4,13%. Najsłabiej wypadł Daimler spadając 3,16% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 1,99%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 410 do 297.

DAX Intraday

Piątkowa sesja to lekkie odbicie na giełdzie, kontrakt terminowy na DAX zyskiwał przy akompaniamencie mocno drożejącego SP500. Amerykanie w pośpiechu zamykali krótkie pozycje, co wywindowało notowania DAX przez chwilę powyżej piwota miesięcznego. Sympatycy układów harmonicznych zapewne zauważą piątkowego butterfly’a z punktem reakcji D na 12 200 pkt. Dziś formacja pozwala zaksięgować zysk.

dax m30

Niemniej jednak negatywny sentyment utrzymuje się, niewiele już pozostało z piątkowej euforii, gracze nie akceptują tak wysokich cen ustanowionych po zamknięciu regularnego handlu w Europie. Otwarcie poniżej piwota miesięcznego i dziennego (oba przy 12 125 pkt) jest dość wymowne i rynek po godzinie 9:00 melduje się już przy linii trendu wzrostowego intraday. Potencjalne wyłamanie dołem to perspektywa spadku do 11 850 pkt czyli pierwsze miesięczne wsparcie. Poprawa dopiero po powrocie nad 12 035, wówczas moglibyśmy liczyć na odreagowanie do 12 125 a nawet wyżej do piwota tygodniowego, który przez najbliższe 5 dni będzie zlokalizowany wokół 12 168 pkt (luka weekendowa).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 powraca pod 2200 pkt. Play liderem, KGHM traci najmocniej w poniedziałek
Następny artykułBrexit: May chce wrócić do rozmów w sprawie Brexitu, funt powyżej 1,30
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here