Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 12.04.2018

Na czwartkowej sesji nastroje na giełdach poprawiły się, indeks DAX zyskał 0,98% i po jednym dniu korekty mamy powrót do wzrostów. Po utworzeniu podwójnego dna rynek popisał się 150 punktowym rajdem w górę, czym zrównał się z maksimum 12 marca. Warto zwrócić uwagę, że dziś tj. piątek 13ego rozpoczyna się sezon wynikowy spółek USA, oczekuje się wysokiej dynamiki zysków (po obniżce CIT).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 3,05% a RWE wzrosła o 2,93%. Najsłabiej wypadła spółka Deutsche Boerse, która spadła 2,47% a HeidelbergCement była pod kreską 0,25%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Kilka pierwszych taktów sesji wpisuje się w panujące dobre nastroje na parkiecie, choć po godzinie 9:00 swoją obecność zaakcentowały ursusy. Dopóki jednak nie ma zejścia poniżej linii trendu, wydaje się że rynek kieruje się pod lokalny opór 12 500, gdzie dodatkowo znajduje się miesięczny poziom Pivot (MR1).

Dobrym punktem do podłączenia się do wzrostów może być dzienny pivot przy 12 380, tym bardziej że otwarcie sesji wypadło mocno powyżej niego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here