Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 12.03.2020

Giełdowy indeks spadł wczoraj o 12,24% i próżno szukać takiej negatywnej zmiany w “nowożytnej” historii rynku, przy niewyobrażalnie dużym obrocie podczas sesji. Taki spadek dotyka już wszystkich inwestorów od tych najbardziej długoterminowych po spekulantów intraday. DAX żegna się z poziomem 10 tyś punktów. Na posiedzeniu ECB rynek nie dostał obniżki stóp co wydaje się zaskoczeniem… przynajmniej dla większości. Bank zwiększa chwilowo QE do 120 mld euro i zaczyna 3. rundę TLTRO.

Wśród komponentów indeksu DAX  nie było spółki na plusie, najlepszy wynik zanotował Linde, która straciła 6,36% a Beiersdorf spadł o 6,74%. Najsłabiej wypadł RWE spadając aż 18,92% natomiast Wirecard stracił 17,49%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 715 do 19, a 7 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - skorzystaj z rozwiązań sztucznej inteligencji do analizowania Twojego tradingu! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

DAX rozpoczął wczoraj sesję od mocnego uderzenia podaży i przy otwarciu rynku kasowego znalazł się już poniżej 10k pkt. Tendencja ta była kontynuowana i po chwilowym przystanku w trójkącie rynek ruszył dalej na południe. Handel był kontynuowany normalnie, podczas gdy za oceanem doszło do zamknięcia notowań na dolnych widełkach. Późnym popołudniem DAX przymierzał się do sforsowania swojej długoterminowej linii trendu od dołka w 2008 roku i ta sztuka się udała. Kontrakt terminowy zamyka się poniżej.

Dziś DAX chwilowo łapie oddech i wraca do poziomu czwartkowego fixingu. Czy piątek 13go okaże się pechowy dla byków czy może to niedźwiedzie zostaną złapane w pułapkę? Działania ECB nie uspokoiły rynku, gracze nie będą chcieli zostawać z pozycjami na weekend, a z drugiej strony wielu inwestorów będzie chciało zamykać swoje krótkie pozycje powodując odbicie.

Od góry broni poziom dziennego piwota, który dotychczas działał jako opór 9470 pkt. Zamknięcie dnia powyżej 9300 pkt mogłoby dać nadzieję do obrony wspomnianej już długoterminowej linii wsparcia. wówczas ruch korygujący do 10 tyś pkt nie byłby niczym dziwnym (R1 9966pkt). Natomiast spadek poniżej 9050 pkt to szansa na testowanie dołka oraz spadek do lokalnego S1 wokół 8600 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułINC rozszerza współpracę z Grupą PlayWay
Następny artykułKoronawirus uderza w polską walutę. 5 zł za dolara, euro i franka?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here