Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 10.03.2017

W piątek poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku pracy. Odnotowany został większy wzrost miejsc pracy w sektorze poza rolnictwem, niż prognozowano, a stopa bezrobocia spadła do 4,7% z poziomu 4,8%. Jednak inwestorzy skupili się na płacy godzinowej, która wyniosła 0,2%, a przewidywano wzrost o 0,3%. Wzrost płacy godzinowej jest potrzebny do utrzymania wysokiej konsumpcji, a co za tym idzie wzrostu cen. Brak wzrostu rozczarował inwestorów i przyczynił się do dalszej aprecjacji euro, która zaczęła się w czwartek po posiedzeniu EBC. Wzrost wartości wspólnej waluty przyczynił się do spadków na niemieckim indeksie, silne euro nie jest korzystne dla strefy euro. Korelacja między parą EUR/USD a DAXem wynosi około 50%.

Indeks DAX nie był w stanie utrzymać się ponad okrągłym poziomem 12000 pkt. Dopiero ponowne wskoczenie nad ten poziom może spowodować większy ruch wzrostowy. Dzisiaj możemy mieć odreagowanie piątkowych spadków zwłaszcza, że S&P 500 zakończył piątek 0,33% na plusie, a dzisiaj rano japoński indeks Nikkei zamknął się 0,16% na plusie.

DAX Intraday

Przełamanie poziomu pivot point oraz 12000 pkt. Pozwoli ruszyć w stronę R1 w okolicach 12040 pkt. Z kolei zejście poniżej dzisiejszych minimów w pobliżu 11950 pkt. będzie oznaczać ruch w okolice 19000 pkt., czyli S1.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak istotnych danych

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here