Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 11.12.2019

Za nami mocna sesja dla byków, choć nie obyło się bez zwrotów akcji. W konsekwencji DAX zyskał 0,58% i powoli wspina się po ścianie strachu. Inwestorzy czekali w środę na posiedzenie FOMC, gdzie stopy procentowe zostały utrzymane na niezmienionym poziomie. Tak ma pozostać w nachodzącym roku, a w 2021 i 2022 czeka nas po jednej podwyżce. Dopiero znaczne przyspieszenie inflacji skłoniłoby centralnych do podniesienia stóp szybciej.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka E.ON, która zyskała 2,68% a tymczasem spółka Infineon Technologies wzrosła o 1,70%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając aż 4,50% natomiast Fresenius stracił 1,36%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 414 do 268, a 73 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Najważniejsza informacja płynąca z wczorajszej sesji to utrzymanie dorobku sesji oraz biała świeca dzienna po wtorkowym pinbarze. To wszystko przy akompaniamencie danych fundamentalnych, wskazuje że linia najmniejszego oporu jest w górę. Dodatkowo rynek zamyka się powyżej średnich 200-godzinowych, potwierdzeniem będzie dzisiejsze zamknięcie powyżej 13 130 pkt.

dax m30

Po otwarciu rynku kasowego rynek zabrał się do ataku na klaster piwotów, który od wielu sesji pełni funkcję oporu. Jak na razie ta sztuka się udaje i DAX dociera do lokalnego R2 13 190 pkt. Spodziewam się tu jeszcze zawirowań do końca tygodnia i próby zrzucenia rynku, tym bardziej że o godzinie 14:30 głos zabiorą centralni z ECB. Dlatego pozycje krótkie przy odchyleniach np. R2 czy R3 mogą być zasadne. Celem pozostaje dzienny piwot ok 13 120 pkt. Mocniejsze zejście postawi pod znakiem zapytania to poranne wzmocnienie, lokalne wsparcie S1 dopiero przy 13 060 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here